Prvi Necenzurirani Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Google
Prilagođeno pretraživanje
Latest topics
» sex preko foruma
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:04 pm by WAKA_WAKA

» Admin je PIČKICA!!!
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:03 pm by WAKA_WAKA

» Da li ste zaljubljeni?
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:00 pm by WAKA_WAKA

» PJESME ZA DUŠU
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimeuto lis 16, 2012 8:27 pm by despot

» Statistika foruma do sada!
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimepet oľu 02, 2012 9:08 pm by silver fox

» Koju životinju imate?
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimesub pro 31, 2011 7:09 am by Admin

» Incest
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimečet pro 29, 2011 4:39 pm by Admin

» Nova Hrvatska vlada
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimečet pro 29, 2011 12:05 am by Admin

» Vaši pogledi na religiju?
15. obljetnica Oluje I_icon_minitimesri pro 28, 2011 10:20 pm by Admin

Adds by Google
Adds by Google
Adds by Google

15. obljetnica Oluje

+10
Boky
s78zr
mika38
BratSrbin
lilly
kutuzov
cussler
Miskec
Il-Dottore
Admin
14 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

15. obljetnica Oluje Empty 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin uto kol 03, 2010 12:13 pm

Akcija oluja je bila nužno potrebna jer su srbi odbili plan mirne reintegracije. Akcija je odlično provedena uz mali broj žrtava. počinjeni su neki zločini zbog kojih se sudi Gotovini, Čermaku i Markaču. Famam o prekomjernom granatiranju knina je izmišljena jer je moj stari bio u kninu 7 dana nakon oluje i niti jedna kuća nije bila srušena. ali gorjele su kuće od drniša prema kninu i za to je odgovoran čermak jer je on bio upravitelj knina. Srbi da su se 90' borili za svoja prava demokratskim sredstvima sigurno bi postigli određeni stupanj autonomije, ali su ih vodili luđaci poput Martića i Babića.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Istina

Postaj  Il-Dottore uto kol 03, 2010 3:23 pm

Pa cijela priča o Oluji se i svodi na to da su Srbi ili vlast tzv.RSK odbili mirovni plan Z4( koji je njima bio dobar, a ne nama?) par dana prije Oluje, tada su svi na Zapadu osim Britanaca koji su njima tradicionalno naklonjeni shvatili da je jedino moguće rješenje krize u Hrvatskoj i kraja rata u BIH oružana sila i slamanja RSK i napad na RS, tako se i dogodilo, Srbi nemaju pravo ništa prigovarati jer Hrvatska Vojska ima pravo vratiti svoj teritorij, plus u stradanjima nakon Oluje je poginulo manje ljudi na cijelom prostoru te takozvane Krajine nego u Srebrenici za par dana ili Vukovaru, s tim da treba nadodati da je zločin u ta dva grada bio namjeran i planski, a ubojstva poslije Oluje se bila djela pojedinaca u nekim postrojbama, ne postoji zapovijed vojnog vrha za zločine.

Il-Dottore

Broj postova : 188
Points : 25385
Join date : 03.08.2010
Lokacija : Spalato

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin sri kol 04, 2010 11:20 am

Il-Dottore je napisao/la:Pa cijela priča o Oluji se i svodi na to da su Srbi ili vlast tzv.RSK odbili mirovni plan Z4( koji je njima bio dobar, a ne nama?) par dana prije Oluje, tada su svi na Zapadu osim Britanaca koji su njima tradicionalno naklonjeni shvatili da je jedino moguće rješenje krize u Hrvatskoj i kraja rata u BIH oružana sila i slamanja RSK i napad na RS, tako se i dogodilo, Srbi nemaju pravo ništa prigovarati jer Hrvatska Vojska ima pravo vratiti svoj teritorij, plus u stradanjima nakon Oluje je poginulo manje ljudi na cijelom prostoru te takozvane Krajine nego u Srebrenici za par dana ili Vukovaru, s tim da treba nadodati da je zločin u ta dva grada bio namjeran i planski, a ubojstva poslije Oluje se bila djela pojedinaca u nekim postrojbama, ne postoji zapovijed vojnog vrha za zločine.

jedino postoji odgovornost zapovjednika koji nisu sankcionirali individualne zločine.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Il-Dottore sri kol 04, 2010 3:12 pm

Admin je napisao/la:
Il-Dottore je napisao/la:Pa cijela priča o Oluji se i svodi na to da su Srbi ili vlast tzv.RSK odbili mirovni plan Z4( koji je njima bio dobar, a ne nama?) par dana prije Oluje, tada su svi na Zapadu osim Britanaca koji su njima tradicionalno naklonjeni shvatili da je jedino moguće rješenje krize u Hrvatskoj i kraja rata u BIH oružana sila i slamanja RSK i napad na RS, tako se i dogodilo, Srbi nemaju pravo ništa prigovarati jer Hrvatska Vojska ima pravo vratiti svoj teritorij, plus u stradanjima nakon Oluje je poginulo manje ljudi na cijelom prostoru te takozvane Krajine nego u Srebrenici za par dana ili Vukovaru, s tim da treba nadodati da je zločin u ta dva grada bio namjeran i planski, a ubojstva poslije Oluje se bila djela pojedinaca u nekim postrojbama, ne postoji zapovijed vojnog vrha za zločine.

jedino postoji odgovornost zapovjednika koji nisu sankcionirali individualne zločine.

Ovisi, recimo to nije bio posao Gotovine, možda Vojne Policije, oni su zaduženi za to, recimo General Gotovina je već bio otišao kad su se počeli događati zločini i paljenja kuća, nadam se da je to Haaški sud skužio...

Il-Dottore

Broj postova : 188
Points : 25385
Join date : 03.08.2010
Lokacija : Spalato

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin sri kol 04, 2010 4:36 pm

To je bio posao Čermaka kao upravitelja Knina, za gotovinu se slažem.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec sri kol 04, 2010 5:20 pm

"Biće uspostavljena autonomna Srpska Krajina ( u daljem tekstu "Krajina")
od teritorija označenih na mapi u Aneksu A
Zakoni usvojeni u Saboru Hrvatske primenjivaće se u Krajini samo u meri u kojoj spadaju u isključivu nadležnost centrale vlade
Krajina može usvojiti grb i zastavu koji se mogu isticati na njenoj teritoriji, uključujući sve njene granice u skladu sa zakonima koje je usvojila Skupština Krajine.
Skupština Krajine može omogućiti upoterbu srpskog jezika i ćiriličnog pisma, pod uslovom da su interesi manjina u Krajini potpuno zaštićeni u skladu sa Poglavljem XI
Centralna banka Hrvatske će izdati specijalni novac (novčanice i metalne novčiće) za Krajinu, čija će vrednost biti jednaka valuti koju izdaje za ostatak Republike Hrvatske a čiji će naziv i oblik utvrditi Vlada Krajine.

Policijske snage Krajine biće osnovane u skladu Krajine i biće pod kontrolom Predsednika Krajine i u skladu sa zakonima usvojenim od zakonodavnih tela preko ministra koga određuje Predsenik.
2. Etnički sastav policijskih snaga odražavaće sastav stanovništva Krajine onako kako je bio označen u popisu iz 1991."

Treba li bilo šta posle ovoga reći, ima li smisla odbijanje plana Z4 za bilo koga normalnog i politički objektivnog? Ne oni su slušali patriotu i Srbina Miloševića, a onda sam ja izdajnik i strani plaćenik, a preko 200 000 proterano zbog idiota.
Ipak je činjenica da ste preterali. Gotovina je u Hagu po komandnoj odgovornosti, jer ako je naredio da nema zločina, to znači, da ako ih je bilo on nema autoriteta nad vojskom. Mislim to sa njegovim odlaskom pre zločina, ne pije vodu.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec sri kol 04, 2010 5:24 pm

Miskec je napisao/la:"Biće uspostavljena autonomna Srpska Krajina ( u daljem tekstu "Krajina")
od teritorija označenih na mapi u Aneksu A
Zakoni usvojeni u Saboru Hrvatske primenjivaće se u Krajini samo u meri u kojoj spadaju u isključivu nadležnost centrale vlade
Krajina može usvojiti grb i zastavu koji se mogu isticati na njenoj teritoriji, uključujući sve njene granice u skladu sa zakonima koje je usvojila Skupština Krajine.
Skupština Krajine može omogućiti upoterbu srpskog jezika i ćiriličnog pisma, pod uslovom da su interesi manjina u Krajini potpuno zaštićeni u skladu sa Poglavljem XI
Centralna banka Hrvatske će izdati specijalni novac (novčanice i metalne novčiće) za Krajinu, čija će vrednost biti jednaka valuti koju izdaje za ostatak Republike Hrvatske a čiji će naziv i oblik utvrditi Vlada Krajine.

Policijske snage Krajine biće osnovane u skladu Krajine i biće pod kontrolom Predsednika Krajine i u skladu sa zakonima usvojenim od zakonodavnih tela preko ministra koga određuje Predsenik.
2. Etnički sastav policijskih snaga odražavaće sastav stanovništva Krajine onako kako je bio označen u popisu iz 1991."

Treba li bilo šta posle ovoga reći, ima li smisla odbijanje plana Z4 za bilo koga normalnog i politički objektivnog? Ne oni su slušali patriotu i Srbina Miloševića, a onda sam ja izdajnik i strani plaćenik, a preko 200 000 proterano zbog idiota. Reći, bez i malo stida da plan Z4 ne odražava istinsku postojanost Srba kao konstitutivnog naroda je ordinarna budalaština. Eto im sad konstitutivnosti. Svi smo nazivani najpogrdnijim imenima, jedno vreme je bila inicijativa da Beograđani umesto Kninjana odu i žive tamo, mislim kretenizam. Naravno da su pravljeni spiskovi po sranačkoj pripadnosti. Kada su shvatili da je to tolika glupost odustali su
Ipak je činjenica da ste preterali. Gotovina je u Hagu po komandnoj odgovornosti, jer ako je naredio da nema zločina, to znači, da ako ih je bilo on nema autoriteta nad vojskom. Mislim to sa njegovim odlaskom pre zločina, ne pije vodu.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec sri kol 04, 2010 5:26 pm

Miskec je napisao/la:
Miskec je napisao/la:"Biće uspostavljena autonomna Srpska Krajina ( u daljem tekstu "Krajina")
od teritorija označenih na mapi u Aneksu A
Zakoni usvojeni u Saboru Hrvatske primenjivaće se u Krajini samo u meri u kojoj spadaju u isključivu nadležnost centrale vlade
Krajina može usvojiti grb i zastavu koji se mogu isticati na njenoj teritoriji, uključujući sve njene granice u skladu sa zakonima koje je usvojila Skupština Krajine.
Skupština Krajine može omogućiti upoterbu srpskog jezika i ćiriličnog pisma, pod uslovom da su interesi manjina u Krajini potpuno zaštićeni u skladu sa Poglavljem XI
Centralna banka Hrvatske će izdati specijalni novac (novčanice i metalne novčiće) za Krajinu, čija će vrednost biti jednaka valuti koju izdaje za ostatak Republike Hrvatske a čiji će naziv i oblik utvrditi Vlada Krajine.
Policijske snage Krajine biće osnovane u skladu Krajine i biće pod kontrolom Predsednika Krajine i u skladu sa zakonima usvojenim od zakonodavnih tela preko ministra koga određuje Predsenik.
2. Etnički sastav policijskih snaga odražavaće sastav stanovništva Krajine onako kako je bio označen u popisu iz 1991."

Treba li bilo šta posle ovoga reći, ima li smisla odbijanje plana Z4 za bilo koga normalnog i politički objektivnog? Ne oni su slušali patriotu i Srbina Miloševića, a onda sam ja izdajnik i strani plaćenik, a preko 200 000 proterano zbog idiota. Reći, bez i malo stida da plan Z4 ne odražava istinsku postojanost Srba kao konstitutivnog naroda je ordinarna budalaština. Eto im sad konstitutivnosti. Svi smo nazivani najpogrdnijim imenima, jedno vreme je bila inicijativa da Beograđani umesto Kninjana odu i žive tamo, mislim kretenizam. Naravno da su pravljeni spiskovi po stranačkoj pripadnosti. Kada su shvatili da je to tolika glupost odustali su
Ipak je činjenica da ste preterali. Gotovina je u Hagu po komandnoj odgovornosti, jer ako je naredio da nema zločina, to znači, da ako ih je bilo on nema autoriteta nad vojskom. Mislim to sa njegovim odlaskom pre zločina, ne pije vodu.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec sri kol 04, 2010 5:27 pm

Miskec je napisao/la:
Miskec je napisao/la:
Miskec je napisao/la:"Biće uspostavljena autonomna Srpska Krajina ( u daljem tekstu "Krajina")
od teritorija označenih na mapi u Aneksu A
Zakoni usvojeni u Saboru Hrvatske primenjivaće se u Krajini samo u meri u kojoj spadaju u isključivu nadležnost centrale vlade
Krajina može usvojiti grb i zastavu koji se mogu isticati na njenoj teritoriji, uključujući sve njene granice u skladu sa zakonima koje je usvojila Skupština Krajine.
Skupština Krajine može omogućiti upoterbu srpskog jezika i ćiriličnog pisma, pod uslovom da su interesi manjina u Krajini potpuno zaštićeni u skladu sa Poglavljem XI
Centralna banka Hrvatske će izdati specijalni novac (novčanice i metalne novčiće) za Krajinu, čija će vrednost biti jednaka valuti koju izdaje za ostatak Republike Hrvatske a čiji će naziv i oblik utvrditi Vlada Krajine.
Policijske snage Krajine biće osnovane u skladu Krajine i biće pod kontrolom Predsednika Krajine i u skladu sa zakonima usvojenim od zakonodavnih tela preko ministra koga određuje Predsenik.
2. Etnički sastav policijskih snaga odražavaće sastav stanovništva Krajine onako kako je bio označen u popisu iz 1991."

Treba li bilo šta posle ovoga reći, ima li smisla odbijanje plana Z4 za bilo koga normalnog i politički objektivnog? Ne oni su slušali patriotu i Srbina Miloševića, a onda sam ja izdajnik i strani plaćenik, a preko 200 000 proterano zbog idiota. Reći, bez i malo stida da plan Z4 ne odražava istinsku postojanost Srba kao konstitutivnog naroda je ordinarna budalaština. Eto im sad konstitutivnosti. Svi iz opozicije smo nazivani najpogrdnijim imenima, ali je indikativno da Koštunicino ime nigde nije spominjano, jedno vreme je bila inicijativa da Beograđani umesto Kninjana odu i žive tamo, mislim kretenizam. Naravno da su pravljeni spiskovi po stranačkoj pripadnosti. Kada su shvatili da je to tolika glupost odustali su
Ipak je činjenica da ste preterali. Gotovina je u Hagu po komandnoj odgovornosti, jer ako je naredio da nema zločina, to znači, da ako ih je bilo on nema autoriteta nad vojskom. Mislim to sa njegovim odlaskom pre zločina, ne pije vodu.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin sri kol 04, 2010 5:35 pm

Miskec je napisao/la:
Miskec je napisao/la:
Miskec je napisao/la:
Miskec je napisao/la:"Biće uspostavljena autonomna Srpska Krajina ( u daljem tekstu "Krajina")
od teritorija označenih na mapi u Aneksu A
Zakoni usvojeni u Saboru Hrvatske primenjivaće se u Krajini samo u meri u kojoj spadaju u isključivu nadležnost centrale vlade
Krajina može usvojiti grb i zastavu koji se mogu isticati na njenoj teritoriji, uključujući sve njene granice u skladu sa zakonima koje je usvojila Skupština Krajine.
Skupština Krajine može omogućiti upoterbu srpskog jezika i ćiriličnog pisma, pod uslovom da su interesi manjina u Krajini potpuno zaštićeni u skladu sa Poglavljem XI
Centralna banka Hrvatske će izdati specijalni novac (novčanice i metalne novčiće) za Krajinu, čija će vrednost biti jednaka valuti koju izdaje za ostatak Republike Hrvatske a čiji će naziv i oblik utvrditi Vlada Krajine.
Policijske snage Krajine biće osnovane u skladu Krajine i biće pod kontrolom Predsednika Krajine i u skladu sa zakonima usvojenim od zakonodavnih tela preko ministra koga određuje Predsenik.
2. Etnički sastav policijskih snaga odražavaće sastav stanovništva Krajine onako kako je bio označen u popisu iz 1991."

Treba li bilo šta posle ovoga reći, ima li smisla odbijanje plana Z4 za bilo koga normalnog i politički objektivnog? Ne oni su slušali patriotu i Srbina Miloševića, a onda sam ja izdajnik i strani plaćenik, a preko 200 000 proterano zbog idiota. Reći, bez i malo stida da plan Z4 ne odražava istinsku postojanost Srba kao konstitutivnog naroda je ordinarna budalaština. Eto im sad konstitutivnosti. Svi iz opozicije smo nazivani najpogrdnijim imenima, ali je indikativno da Koštunicino ime nigde nije spominjano, jedno vreme je bila inicijativa da Beograđani umesto Kninjana odu i žive tamo, mislim kretenizam. Naravno da su pravljeni spiskovi po stranačkoj pripadnosti. Kada su shvatili da je to tolika glupost odustali su
Ipak je činjenica da ste preterali. Gotovina je u Hagu po komandnoj odgovornosti, jer ako je naredio da nema zločina, to znači, da ako ih je bilo on nema autoriteta nad vojskom. Mislim to sa njegovim odlaskom pre zločina, ne pije vodu.

Gotovini se sudi samo zato što su glavni Tuđman, Šušak, Bobetko, Červeno umrli pa moraju nekoga osuditi.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin sri kol 04, 2010 5:39 pm

Zločini su počinjeni nekoliko dana do nekoliko tjedana nakon oluje kad je gotovina otiša već prvo nammedeni mjesec a onda u bosnu.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Il-Dottore sri kol 04, 2010 7:17 pm

Admin je napisao/la:To je bio posao Čermaka kao upravitelja Knina, za gotovinu se slažem.

E sad, kažu da ni Čermak nije toliko kriv kao naprimjer Mate Laušić koji je bio šef Vojne Policije tada... a on je svjedočio protiv naših generala na Sudu.

Il-Dottore

Broj postova : 188
Points : 25385
Join date : 03.08.2010
Lokacija : Spalato

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Il-Dottore sri kol 04, 2010 7:20 pm

Miskec je napisao/la:"Biće uspostavljena autonomna Srpska Krajina ( u daljem tekstu "Krajina")
od teritorija označenih na mapi u Aneksu A
Zakoni usvojeni u Saboru Hrvatske primenjivaće se u Krajini samo u meri u kojoj spadaju u isključivu nadležnost centrale vlade
Krajina može usvojiti grb i zastavu koji se mogu isticati na njenoj teritoriji, uključujući sve njene granice u skladu sa zakonima koje je usvojila Skupština Krajine.
Skupština Krajine može omogućiti upoterbu srpskog jezika i ćiriličnog pisma, pod uslovom da su interesi manjina u Krajini potpuno zaštićeni u skladu sa Poglavljem XI
Centralna banka Hrvatske će izdati specijalni novac (novčanice i metalne novčiće) za Krajinu, čija će vrednost biti jednaka valuti koju izdaje za ostatak Republike Hrvatske a čiji će naziv i oblik utvrditi Vlada Krajine.

Policijske snage Krajine biće osnovane u skladu Krajine i biće pod kontrolom Predsednika Krajine i u skladu sa zakonima usvojenim od zakonodavnih tela preko ministra koga određuje Predsenik.
2. Etnički sastav policijskih snaga odražavaće sastav stanovništva Krajine onako kako je bio označen u popisu iz 1991."

Treba li bilo šta posle ovoga reći, ima li smisla odbijanje plana Z4 za bilo koga normalnog i politički objektivnog? Ne oni su slušali patriotu i Srbina Miloševića, a onda sam ja izdajnik i strani plaćenik, a preko 200 000 proterano zbog idiota.
Ipak je činjenica da ste preterali. Gotovina je u Hagu po komandnoj odgovornosti, jer ako je naredio da nema zločina, to znači, da ako ih je bilo on nema autoriteta nad vojskom. Mislim to sa njegovim odlaskom pre zločina, ne pije vodu.

Milošević je ismijao Galbraitha kad je ponudio Z4 u Beogradu, Martić je u Kninu rekao nema ni govora, jedini koji su za to bili su Veljko Džakula i donekle Boro Mikelić, da su to Krajišnici prihvatili, mislim da bi Ameri drukčije gledali na ideju oružanog vraćanja Krajine pod suverenitet Republike Hrvatske, dakle sami su Srbi sebi jamu iskopali( ovo mislim nestanak RSK) , a što se tiče zločina, bilo ih je ali od strane pojedinaca, to je stvar Vojne Policije, trebalo ih je domaće pravosuđe osuditi odmah, a ne dati Haagu da se bavi s time i optužuje državu za zločinački poduhvat.

Il-Dottore

Broj postova : 188
Points : 25385
Join date : 03.08.2010
Lokacija : Spalato

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec sri kol 04, 2010 7:54 pm

Nemoj molim te spominjati tu gnjidu Mikelića, pa on je etalon za iskorišćavanje nastale situacije. To je strašno, bez imalo skrupula, na način koji ruši sve ljudske vrednosti.
Što se tiče Martića, tako je to kada neškolovan, prost, sirov i još policajac hoće da bude političar.
Ako ni zbog čega treba da leži zbog odbijanja Z4. RSK bi time praktično bila država u državi.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Il-Dottore čet kol 05, 2010 12:54 am

Miskec je napisao/la:Nemoj molim te spominjati tu gnjidu Mikelića, pa on je etalon za iskorišćavanje nastale situacije. To je strašno, bez imalo skrupula, na način koji ruši sve ljudske vrednosti.
Što se tiče Martića, tako je to kada neškolovan, prost, sirov i još policajac hoće da bude političar.
Ako ni zbog čega treba da leži zbog odbijanja Z4. RSK bi time praktično bila država u državi.

Pa Mikelić je bio apartčik, čovjek koji je od komunista preko večeri postao Veliki Srbin, inače bio direktor Gavrilovića prija rata, poslušnik slobin, Martić je kako su ga zapadni diplomati u Hrvatskoj opisivali : luđak zaostao u 19 stoljeću, da je tako razmišljao, zapali, ubij, razruži, nije on mogao voditi politiku... za Srbe je šteta što nisu slušali Jovana Raškovića, ima i on krivnje al on je bio mirniji...

Il-Dottore

Broj postova : 188
Points : 25385
Join date : 03.08.2010
Lokacija : Spalato

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec čet kol 05, 2010 6:42 am

Znam da je bio direktor Gavrilovića, hvalio se da je izneo neke sline skupe mašine za preradu, jer je hteo navodno da ih sačuva od pljačke. Naravno da ih nikada nije vratio. Bio je predsednik udruženja prognanih, dok ga nisu izudarali i najurili.
Rašković je bio sušta suprotnost od svih njih, iz petnih žila je zagovarao plan Z4, pokušavao da urazumi Martića, ali ovaj od Miloševića nije niti čuo, niti video ništa. Danas je Raškovićev ćerka bivša perjanica DSS-a, ambasador u Vatikanu. Bila je ostrašćena prema DS-u, ali kada su joj ponudili da ostane ambasador, presaldumila se preko noći, kao i mnogi drugi. Tako smo pokazali koliko su DSS-ovci "patriote", do poslednjeg evra!
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin čet kol 05, 2010 11:07 am

Miskec je napisao/la:Znam da je bio direktor Gavrilovića, hvalio se da je izneo neke sline skupe mašine za preradu, jer je hteo navodno da ih sačuva od pljačke. Naravno da ih nikada nije vratio. Bio je predsednik udruženja prognanih, dok ga nisu izudarali i najurili.
Rašković je bio sušta suprotnost od svih njih, iz petnih žila je zagovarao plan Z4, pokušavao da urazumi Martića, ali ovaj od Miloševića nije niti čuo, niti video ništa. Danas je Raškovićev ćerka bivša perjanica DSS-a, ambasador u Vatikanu. Bila je ostrašćena prema DS-u, ali kada su joj ponudili da ostane ambasador, presaldumila se preko noći, kao i mnogi drugi. Tako smo pokazali koliko su DSS-ovci "patriote", do poslednjeg evra!

Plan Z4 je predložen 93' a Rašković je umro 92'

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin čet kol 05, 2010 11:10 am

Il-Dottore je napisao/la:
Miskec je napisao/la:Nemoj molim te spominjati tu gnjidu Mikelića, pa on je etalon za iskorišćavanje nastale situacije. To je strašno, bez imalo skrupula, na način koji ruši sve ljudske vrednosti.
Što se tiče Martića, tako je to kada neškolovan, prost, sirov i još policajac hoće da bude političar.
Ako ni zbog čega treba da leži zbog odbijanja Z4. RSK bi time praktično bila država u državi.

Pa Mikelić je bio apartčik, čovjek koji je od komunista preko večeri postao Veliki Srbin, inače bio direktor Gavrilovića prija rata, poslušnik slobin, Martić je kako su ga zapadni diplomati u Hrvatskoj opisivali : luđak zaostao u 19 stoljeću, da je tako razmišljao, zapali, ubij, razruži, nije on mogao voditi politiku... za Srbe je šteta što nisu slušali Jovana Raškovića, ima i on krivnje al on je bio mirniji...

Kad je Martić nakon Bljeska počeo raketirati Zagreb odmah je došao Frenki Simatović iz Beograda i rekao mu da se ubije. I čovjek je toliko bio glup da je priznao da je naredion raketiranje.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec čet kol 05, 2010 11:34 am

Ma uhvatio sam se Z4 kao pijan plota.
Srpsko pitanje u Hrvatskoj počeli su da rešavaju neki drugi ljudi, nekom drugačijom politikom i nekim drugačijim sredstvima. Rašković je strepeo i upozoravao na to, ali politički centri moći u Beogradu nailazili su na veće razumevanje u Srpskoj Krajini. Takva (drugačija) politika, neodgovorni potezi i vođe nedorasle istorijskom trenutku i izazovu, doprineli su da srpski narod doživi još veću nesreću.
To su njegove reči, pa ako se to ne podudara sa Z4 onda sam ja u krivu.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin čet kol 05, 2010 12:35 pm

Miskec je napisao/la:Ma uhvatio sam se Z4 kao pijan plota.
Srpsko pitanje u Hrvatskoj počeli su da rešavaju neki drugi ljudi, nekom drugačijom politikom i nekim drugačijim sredstvima. Rašković je strepeo i upozoravao na to, ali politički centri moći u Beogradu nailazili su na veće razumevanje u Srpskoj Krajini. Takva (drugačija) politika, neodgovorni potezi i vođe nedorasle istorijskom trenutku i izazovu, doprineli su da srpski narod doživi još veću nesreću.
To su njegove reči, pa ako se to ne podudara sa Z4 onda sam ja u krivu.

Milošević je htio srbe iz krajine naseliti na kosovu, zato ih se i odrekao.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Miskec čet kol 05, 2010 12:42 pm

Admin je napisao/la:
Miskec je napisao/la:Ma uhvatio sam se Z4 kao pijan plota.
Srpsko pitanje u Hrvatskoj počeli su da rešavaju neki drugi ljudi, nekom drugačijom politikom i nekim drugačijim sredstvima. Rašković je strepeo i upozoravao na to, ali politički centri moći u Beogradu nailazili su na veće razumevanje u Srpskoj Krajini. Takva (drugačija) politika, neodgovorni potezi i vođe nedorasle istorijskom trenutku i izazovu, doprineli su da srpski narod doživi još veću nesreću.
To su njegove reči, pa ako se to ne podudara sa Z4 onda sam ja u krivu.

Milošević je htio srbe iz krajine naseliti na kosovu, zato ih se i odrekao.

Definitivno!!!
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin čet kol 05, 2010 12:44 pm

Srbi u krajini su trebali imati status kao mađari u vojvodini. većina srba u hrvatskoj nije živjela u krajini nego u velikim gradovima (oficiri, policajci, državni činovnivi), problem krajine je bio veliko područje a rijetko naseljeno.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  cussler čet kol 05, 2010 4:12 pm

--SRAO Krajina je krepala i neka je. Ostali političari i voždovi su otišli s --vragom i neka su. Rješenje srpskog pitanja nije bio cilj rata u HR, cilj je --bio uzeti koliko se moglo mačem dosegnuti.
--Pogledajmo samo odnos snaga 1990. i 1991. god. JNA je bila ta koja je --trebala vojno operacionalizirati planove o sakaćenju SLO, HR i naravno --pripojenje cijele BiH, u stvari očuvanje granica Juge. Vojna moć u --naoružanju i vojnoj opremi je postojala. Zajeb je bio u tome što su --predvidjeli dva faktora, a to su ljudi i doktrina JNA.
--Ljudi, časnici i dočasnici tj, oficiri i podoficiri koji su znali i mogli --uspješno zapovijedati su jednostavno otišli iz JNA ili su bili nemotivirani --za rat. Odmah na to se nadovezuje doktrina JNA koja je bila temeljena --na borbi protiv vanjskog neprijatelja koristeći TO kao komponentu popune jedinica i kompletne logistike. To su razjebali da bi JNA bila potpuno posrbljena a samim time i neefikasna. Vjerovali su da za 2 tjedna izlaze na Karavanke i eto opstanka Juge. Najprije su Slovenci sa svojim lovačkim društvima sjebali tenkove i topove tako što su svoju TO jednostavno postavili da služi onome tko ju je opremao i plaćao. JNA je ostala bez terenske baze, bez uporišta, bez snage jer mobilizaciju nisu mogli napraviti na teritoriju Slovenije.
U HR se dešava nešto drugo, uvidjevši da su na području Slovenije ostali bez topovskog mesa pobunjuju tupoglavce i dijele im oružje, huškaju , obećavaju brzu, lau i blistavu pobjedu nad "ustašama" F. Tuđmana. I tu su se sjebali jer su tenkove i topove sa municijom prebacivali preko HR iz SLO. A Hrvati jednostavno skinuli s vlakova i odvezli na položaje. Za početak dosta oružja. Brze i glatke pobjede nema na vidiku, pljačka je presušila, doma dolaze bradonje u sanducima. U jebote pa tu se gubi glava, a slave i plijena nema ili je oskudan. Vrijeme radi za HR, požar rata prebacuju u BiH jer da se uzme ono što se uzeti može. Samim time i rat se seli na nova područja, jebivjetri u SRAO krajina ostaju na vjetrometini vođeni lokalnim pijanicama, policajcima, zubarima i ostalim smećem.
Došla Oluja i naravno potjerala ih na izvor, u zagrljaj majčice koja ih baš ne želi u svo dvorištu.
cussler
cussler

Broj postova : 48
Points : 25278
Join date : 24.07.2010
Lokacija : Ciko table i malo bliže

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty oluja

Postaj  kutuzov čet kol 05, 2010 4:26 pm

Za mene osobno kao Hrvatskog dragovoljca 91 sama akcija Oluja i njeno obilježavanje je sprdnja da ne može bit gora.Veličaju ju samo oni koji pravog rata nisu niti osjetili.Prvo nisu naišli na nikakav otpor ,jer su svi koji koji su imalo bili sposobni za rat (srbi)zbrisali i ostavili samo nekolicinu "specijalaca"od 70 godina za obranu.Kakva je to veličanstvena akcija kad se ni dan danas ne zna točan broj poginulih Hrvatskih vojnika.Po svakoj logici ratovanja napad na neprijateljske redove zahtjeva žrtve u odnosu minimum 5:1.Kako objasniti da se ne zna točan broj žrtava?Nikao jer ih nije niti bilo. Što se zločina u toj akciji tiče ,sve mi liči na priču s otoka Brača .Tamo postoji Lovačko društvo koje odlazi u lov i pošto na Braču ima malo divljači u većini slučajeva se vračaju kući bez ulova pa onako ljuti ,pijani i frustrirani pucaju na mačke koje su na tom otoku usput rečeno ugrožena vrsta.
kutuzov
kutuzov

Broj postova : 3
Points : 25173
Join date : 05.08.2010
Lokacija : Osijek

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Admin čet kol 05, 2010 4:49 pm

kutuzov je napisao/la:Za mene osobno kao Hrvatskog dragovoljca 91 sama akcija Oluja i njeno obilježavanje je sprdnja da ne može bit gora.Veličaju ju samo oni koji pravog rata nisu niti osjetili.Prvo nisu naišli na nikakav otpor ,jer su svi koji koji su imalo bili sposobni za rat (srbi)zbrisali i ostavili samo nekolicinu "specijalaca"od 70 godina za obranu.Kakva je to veličanstvena akcija kad se ni dan danas ne zna točan broj poginulih Hrvatskih vojnika.Po svakoj logici ratovanja napad na neprijateljske redove zahtjeva žrtve u odnosu minimum 5:1.Kako objasniti da se ne zna točan broj žrtava?Nikao jer ih nije niti bilo. Što se zločina u toj akciji tiče ,sve mi liči na priču s otoka Brača .Tamo postoji Lovačko društvo koje odlazi u lov i pošto na Braču ima malo divljači u većini slučajeva se vračaju kući bez ulova pa onako ljuti ,pijani i frustrirani pucaju na mačke koje su na tom otoku usput rečeno ugrožena vrsta.

pa to se može lako utvrditi broj poginulih pozivom njihovim obiteljima da jave da im je netko poginuo u oluji. srbi su sami pobjegli, jedino je pred petrinjom bilo problema kad je Basarac smijenjen.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

15. obljetnica Oluje Empty Re: 15. obljetnica Oluje

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.