Prvi Necenzurirani Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Google
Prilagođeno pretraživanje
Latest topics
» sex preko foruma
Srpski jezik I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:04 pm by WAKA_WAKA

» Admin je PIČKICA!!!
Srpski jezik I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:03 pm by WAKA_WAKA

» Da li ste zaljubljeni?
Srpski jezik I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:00 pm by WAKA_WAKA

» PJESME ZA DUŠU
Srpski jezik I_icon_minitimeuto lis 16, 2012 8:27 pm by despot

» Statistika foruma do sada!
Srpski jezik I_icon_minitimepet oľu 02, 2012 9:08 pm by silver fox

» Koju životinju imate?
Srpski jezik I_icon_minitimesub pro 31, 2011 7:09 am by Admin

» Incest
Srpski jezik I_icon_minitimečet pro 29, 2011 4:39 pm by Admin

» Nova Hrvatska vlada
Srpski jezik I_icon_minitimečet pro 29, 2011 12:05 am by Admin

» Vaši pogledi na religiju?
Srpski jezik I_icon_minitimesri pro 28, 2011 10:20 pm by Admin

Adds by Google
Adds by Google
Adds by Google

Srpski jezik

+2
acafaca
Admin
6 posters

Go down

Srpski jezik Empty Srpski jezik

Postaj  Admin pon kol 09, 2010 12:33 pm

Zašto srbi strana imena pišu kako se izgovaraju a ne kako se pišu. recimo pročitao sam da piše Rože Federer, a pravilno bi bilo po toj šemi Rođer Federer, zato je bolje strana imena pisati kako se pišu jer nikad nisi siguran koji je pravi izgovor. i da li je u srbiji službeno pismo samo ćirilica ili je i latinica, jer na portalima je većinom samo latinica, a na svima di je ćirilica ima i latinica. a i natpisi po beogradu su na latinici. Recimo makedonci, bugari i rusi imaju isključivo ćirilicu i ne pišu skoro ništa na latinici.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty komplikovano

Postaj  acafaca pon kol 09, 2010 12:45 pm

Zbog fonetskog pravila: Pisi kao sto govoris citaj kao sto je napisano. Surprised

acafaca

Broj postova : 37
Points : 25197
Join date : 09.08.2010
Age : 40
Lokacija : San Isidro,MADRID

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Admin pon kol 09, 2010 1:18 pm

acafaca je napisao/la:Zbog fonetskog pravila: Pisi kao sto govoris citaj kao sto je napisano. Surprised

ali kako ćeš to primijeniti na nekog iz zanzibara za kojeg neznaš kako se pravilno izgovara. upravo sam naveo primjer Federera, Rože bi bio da je francuz, a on je njemačko-engleska jezična mješavina. Recimo Justine Henin stalno pišete enan a belgijanci kažu da se izgovara enen.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty nije nego

Postaj  acafaca pon kol 09, 2010 4:36 pm

Kad stranci npr Englezi pocnu pisati Beograd umesto Belgrade,i mi cemo Njujork pisati New York! cheers

acafaca

Broj postova : 37
Points : 25197
Join date : 09.08.2010
Age : 40
Lokacija : San Isidro,MADRID

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Admin pon kol 09, 2010 5:06 pm

acafaca je napisao/la:Kad stranci npr Englezi pocnu pisati Beograd umesto Belgrade,i mi cemo Njujork pisati New York! cheers

naše gradove sve piše normalno: Laughing

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty sta me briga

Postaj  acafaca pon kol 09, 2010 5:46 pm

Admin je napisao/la:
acafaca je napisao/la:Zbog fonetskog pravila: Pisi kao sto govoris citaj kao sto je napisano. Surprised

ali kako ćeš to primijeniti na nekog iz zanzibara za kojeg neznaš kako se pravilno izgovara. upravo sam naveo primjer Federera, Rože bi bio da je francuz, a on je njemačko-engleska jezična mješavina. Recimo Justine Henin stalno pišete enan a belgijanci kažu da se izgovara enen.
Zasto onda vi Hrvati Brus li ne pisete na izvornom Kineskom?

acafaca

Broj postova : 37
Points : 25197
Join date : 09.08.2010
Age : 40
Lokacija : San Isidro,MADRID

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Admin pon kol 09, 2010 6:53 pm

acafaca je napisao/la:
Admin je napisao/la:
acafaca je napisao/la:Zbog fonetskog pravila: Pisi kao sto govoris citaj kao sto je napisano. Surprised

ali kako ćeš to primijeniti na nekog iz zanzibara za kojeg neznaš kako se pravilno izgovara. upravo sam naveo primjer Federera, Rože bi bio da je francuz, a on je njemačko-engleska jezična mješavina. Recimo Justine Henin stalno pišete enan a belgijanci kažu da se izgovara enen.
Zasto onda vi Hrvati Brus li ne pisete na izvornom Kineskom?

zato što je pismo kinesko drugačije. ali sva strana imena na latinici pišemo kako i oni pišu.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  peep pon kol 09, 2010 8:34 pm

slabo ste mi objasnili ali nema veze. imam ja još pitanja koja su mi nejasna u vezi srpstva. na primjer - to narječje dolje kojim se govori oko pirota, vranja, niša - to meni liči na bugarski, makedonski. jelda?

tako sam znatiželjan i imam još pitanja, al otić ću u offtopic Sad

peep

Broj postova : 71
Points : 25237
Join date : 07.08.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Miskec pon kol 09, 2010 9:24 pm

peep je napisao/la:slabo ste mi objasnili ali nema veze. imam ja još pitanja koja su mi nejasna u vezi srpstva. na primjer - to narječje dolje kojim se govori oko pirota, vranja, niša - to meni liči na bugarski, makedonski. jelda?

tako sam znatiželjan i imam još pitanja, al otić ću u offtopic Sad

peep, mani se sarkazma, ne da si odvalio nego je strašno. Ako hoćeš da budeš pametan i da nas fircaš onda iznesi nešto eksplicitno, a ne da sam sebe posipaš pepelom. Ne da nema veze sa Bugarskom nego kao da si uporedio kineski, sa recimo baš izvornim hrvatskim jezikom. Daj nešto konkretno, nešto na šta nemamo odgovor, ovo je neinventivno, providno i glupo u krajnjem slučaju. Kao kada bih ja sada odvalio da to najrečje (šta god značilo) gore kojim se govori oko Poreča, Rovinja - to meni liči na italijanski. Jelda?
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  peep pon kol 09, 2010 9:43 pm

da, dobro si poredio. poreč - rovinj su nekada bili italija zato njihov govor liči na talijanski. htio sam pitati da li su vranje i pirot nekada bili bugarski? ako jesu - kad su postali srpski?

peep

Broj postova : 71
Points : 25237
Join date : 07.08.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Miskec pon kol 09, 2010 9:49 pm

peep je napisao/la:da, dobro si poredio. poreč - rovinj su nekada bili italija zato njihov govor liči na talijanski. htio sam pitati da li su vranje i pirot nekada bili bugarski? ako jesu - kad su postali srpski?
Onda kada smo ga vratili od Bugara, nešto malo pre nego vama Poreč i Rovinj od Italijana. Mogu da ti dokažem to za Poreč i Rovinj.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Miskec pon kol 09, 2010 9:52 pm

Miskec je napisao/la:
peep je napisao/la:da, dobro si poredio. poreč - rovinj su nekada bili italija zato njihov govor liči na talijanski. htio sam pitati da li su vranje i pirot nekada bili bugarski? ako jesu - kad su postali srpski?
Onda kada smo ga vratili od Bugara, nešto malo pre nego vama Poreč i Rovinj od Italijana. Mogu da ti dokažem to za Poreč i Rovinj.

Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, meseca maja 1940, izvedena je delimicna mobiilizacija Jugoslovenske vojske s koncentracijom trupa u Sloveniji. Smotri borbene spremnosti prisustvovali su i strani vojni atasei i novinari. Prilikom obilaska nize navedenog puka, stenografisan je govor kapetana Ðuraskovica odrzan vojnicima, sacuvan u arhivu SANU (SANU - A36-119-263). Kapetan je kasnije poginuo tokom Drugog svetskog rata.

Govor komandira prve cete, Cetrdesetog pesadijskog puka, kapetana Luke Ðuraskovica, vojnicima na dan 26. maja 1940. u Pomoreki, kod Brezovica.
(Ceta postrojena u razvijenom frontu, prisutni vodnici)

"Slusaj 'amo! Mi zivimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zasto ste tu. Svi ste skoro vec stariji i zenjeni ljudi, vi citate novine, je li tako. Ako nam ko pruzi rat, jebo ga otac, mi cemo prihvatiti i ratovati. U tom slucaju, jebo mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli. To bi bilo od nas casno, je l' tako! Nasi susedi 'Talijani, e to su kurve jedne. Oni, jebo im pas mater, boje se ratovanja, a hoce da dobiju zemlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kazu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste, dobice, ali kurac. Je l' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge nase krajeve? Pa dabome da imamo! Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, kurve jedne! Jer vam je to jasno! Jebo im pas mater, samo neka dodu, poslacemo ih u pizdu materinu!

Drugo: mi, juzni Sloveni, bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Je l' tako? Dabome da je tako i tako treba da bude! Musolini je dosta ucinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, al' ih nikad nece naciniti hrabrima, makar im kurac dao, nece moci da im da srce junacko. Je l' tako? Je l' vam jasno!

E, drugo kazu 'Talijani. Oni vele: kod nas je sve motorizovano. Nasi su mitraljezi FIAT, nasi su tenkovi FIAT, nasi su avioni FIAT i sta sve ja znam... u picku materinu. Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, jebo ih sveti Jeronim na nebu. Samo ima jedno, oni nas ne znaju, picka im materina! Je l' tako? Dabome, bas tako, i tako treba da bude.

Drugo: hoce da nam budu kuratori, da garantuju nase granice, pizda im materina. 'Talijani i ko zna koji kurci - Nemci, Englezi, Francuzi, Japanci, Kinezi i drugi, pa cak i Drustvo naroda. A sta se nas ticu njihove garancije, pizda im materina. Znamo mi sta su to garancije. Kurac garancije. Jebo im pas mater, garancijsku i kurvarsku!

Drugo: Svi vi znate da se nasa vojska najbolje hrani. Je l' tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude jos sto puta bolja. Imamo kuvare, jebo im pas mater, jos i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, jebo im pas mater svima odreda. Dezurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina... Pa dobro kuvari, jebo vas sveti Jeronim na nebu, poslacu vas sve da terate mitraljeze u brda, u pizdu materinu, pa da vidimo da li ce hrana biti bolja... Jebo vam pas mater kuvarsku! Je l' tako? (Kuvar Trobec javlja se: "Ali gospodine kapetane, iz griza se ne more...") -"Kus, nista te nisam pitao. Mars u pizdu materinu. Jebo ti pas mater kuvarsku. Kad te raspizdim pretvoricu te odma' u mitraljez."

Drugo: Gde je tu onaj koga su ubile gace? Aj, tu je! E, bas tebe cu poslati na 'Talijane, jebo te mitropolit. I ti si mi kurcev vojnik i ubile te gace... Slusaj 'amo i sta se smejes?... Svi vi znate da ima i drugih kojima se hoce nasa zemlja, pizda im materina! Eno gore one ciganske kurve, kazu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im materina tatarska, sto ne dodu da uzmu pola Slavonije i Hrvatske, jebali ih njihovi grofovi, jebo pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!

Drugo: je l' idete vi onako, preko noci malo u Domzale? A? Znam vas ja dobro. Sve ja znam, je l' tako? E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema vise sale. Odma' te streljaju, jebo te faraon!... Da li vi mislite tako?... Evo ide ti komandir negde tamo u pizdu materinu, vodnici sta ja znam gde, jebo ih Bog, i onako nista ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi - u Domzale? Pa ti sad lepo dodu 'Talijani, pizda im materina! Kako bi to sve izgledalo! I kako bi nas fino udesili... majku im zicarosku! Pa to ne sme da bude. Jer vam jasno? Ne moze to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Ceha. A, jok... Eto i to su kurve koje se uopste ne bore, nego samo polazu oruzje, kukavice, jebo im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, jebo ih sveti Jeronim, borili se... borili, a njihova gospoda ministri - tup u avione, beze kurve avionima pravo u Pariz. Nista manje u pizdu materinu, da tamo toboze vladaju, ali samo kome, picka im majcina! U nas ne sme da bude tako i ne moze da bude tako, naravno.

Drugo: Nije to sve sto sam vam kazao. Ama svi vi znate, pa vi ste pametni ljudi. Isli ste po svetu i sigurno ste videli lepu varos Temisvar? E vidite kazu Rumuni, jebo ih Bog otac: "To je nase"! Pa dobro sad, picka mu materina, sta je onda nase? Za koji smo krasni mi onda ovde i sta mi da branimo, kad nista nije nase? Pizda im materina! Pa, sta mi placamo toliko porez, kad je ovo tude? Je l' tako? Onda od nas nece dobiti niko nista! Dacemo im kurac tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dodu ako su junaci, a mi cemo s njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli!! Je l' tako?! I je l' vam jasno?! E pa dabome da jeste, jer drugcije ne moze i ne sme da bude! Naravno! ... A sad, vodnice, daj ljudima voljno!"

Stoka srbijanska, tako li se govori vojnicima?
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  peep pon kol 09, 2010 10:16 pm

polako miškec, preskačeš Smile

ja sam tek na srpsko-turskom ratu 1878, a ti već na drugom svjetskom:D

peep

Broj postova : 71
Points : 25237
Join date : 07.08.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Admin pon kol 09, 2010 10:28 pm

molim da ne idete off topic, ovo je rasprava o jeziku a ne o povijesti. otvorite tu na društvenim neku povijesnu temu pa tu raspravljajte. Hvala.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  peep pon kol 09, 2010 10:35 pm

mirkec, pa ja o jeziku cijelo vrijeme, a moramo zavirit u povijest da vidimo kako je taj jezik ili narječje nastalo i što je na njega utjecalo ...

a bilo je tih ratova koliko očeš, jedva se snalazim. evo srpsko-bugarski rat 1885. zbog nekog imanja na Timoku.

veli:"Knez Miloš je bio tridesetih godina kupio jedno imanje kod Bregova na Timoku, koje se nalazilo na levoj, srpskoj strani reke. Kad je Timok promenio svoj tok imanje je dospelo na desnu, tursku i posle bugarsku, stranu."

e sad mene zanima - ako je u to vrijeme desna strana Timoka bila bugarska - kojim su jezikom govorili stanovnici tog područja?

Timok je sad debelo u Srbiji ...

peep

Broj postova : 71
Points : 25237
Join date : 07.08.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Admin pon kol 09, 2010 10:58 pm

peep je napisao/la:mirkec, pa ja o jeziku cijelo vrijeme, a moramo zavirit u povijest da vidimo kako je taj jezik ili narječje nastalo i što je na njega utjecalo ...

a bilo je tih ratova koliko očeš, jedva se snalazim. evo srpsko-bugarski rat 1885. zbog nekog imanja na Timoku.

veli:"Knez Miloš je bio tridesetih godina kupio jedno imanje kod Bregova na Timoku, koje se nalazilo na levoj, srpskoj strani reke. Kad je Timok promenio svoj tok imanje je dospelo na desnu, tursku i posle bugarsku, stranu."

e sad mene zanima - ako je u to vrijeme desna strana Timoka bila bugarska - kojim su jezikom govorili stanovnici tog područja?

Timok je sad debelo u Srbiji ...

ok onda. Very Happy

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Miskec uto kol 10, 2010 7:03 am

Admin je napisao/la:
peep je napisao/la:mirkec, pa ja o jeziku cijelo vrijeme, a moramo zavirit u povijest da vidimo kako je taj jezik ili narječje nastalo i što je na njega utjecalo ...

a bilo je tih ratova koliko očeš, jedva se snalazim. evo srpsko-bugarski rat 1885. zbog nekog imanja na Timoku.

veli:"Knez Miloš je bio tridesetih godina kupio jedno imanje kod Bregova na Timoku, koje se nalazilo na levoj, srpskoj strani reke. Kad je Timok promenio svoj tok imanje je dospelo na desnu, tursku i posle bugarsku, stranu."

e sad mene zanima - ako je u to vrijeme desna strana Timoka bila bugarska - kojim su jezikom govorili stanovnici tog područja?

Timok je sad debelo u Srbiji ...

ok onda. Very Happy

Eto, vidiš da možeš kada hoćeš, to je pitanje, a ne ono od ranije. Samo ne znam šta hoćeš da postigneš mojim odgovorom koji je jasan i tebi pozitivan. Ne razumem poentu i opet ćemo se vrteti u krug, ti o Bugarima, ja o Italijanima, možemo i o onoj komediji od države Austrougarskoj, nema svrhe. U Srbiji je zvanični jezik srpska ćirilica, sva zvanična obeležja su na tom pravopisu, ali kao svaka država koja drži do demokratskih načela, u zavisnosti od strukture stanovništva, ispod su napisana, na bugarskom (na tvoje zadovoljstvo), slovačkom, mađarskom, rusinskom i na svim drugim skim, skom, u zavisnosti od gore navedenih razloga, a to šta je bilo dok je Crni ili Beli Timok bio koritom levo ili desno, nebitno je. Samo imam utisak da ti hoćeš nešto drugo, nešto me provociraš, mislim da znam šta hoćeš, ali bih voleo da to napišeš. Odmah da se razumemo (pri tom ne mislim a priori da to želiš), krenu li uvrede, ja odoh, nemam živaca ni vaspitanja da se sa time nosim, imam ja mog BrataSrbina, mi ćemo da se ispičkaramo, onako bratski, naši smo, a to je nešto drugo (u krugu porodice).
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  peep uto kol 10, 2010 6:07 pm

možda bi ipak ovo trebalo nastaviti na politici ili povijesti ...

peep

Broj postova : 71
Points : 25237
Join date : 07.08.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Miskec uto kol 10, 2010 8:20 pm

peep je napisao/la:možda bi ipak ovo trebalo nastaviti na politici ili povijesti ...

Ma naravno da možemo o svemu, nema razloga da ne diskutujemo u duhu političke i demokratske tolerancije na osnovama prijateljskih odonosa koji naše narode vežu vekovima unazad.
Jbt setio sam se cele rečenice, to je voleo Milošević da izgovori više nego leba da jede, toliko puta da su i mala deca zapamtila.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  peep sri kol 11, 2010 12:13 am

nisam namjeravao provocirati niti vrijeđati miškec. prije nekog vremena skinuo sam film zona zamfirova i morao sam ga pogledati nekoliko puta da bih razumio sve one rijeci i izraze koje tamo koriste. to mi se učinilo kao neka mjesavina srpskog i bugarskog ili makedonskog pa sam googlao da vidim povijest tih krajeva južno i istočno od niša.

shvatio sam kako su u vrijeme slabljenja turskog carstva ta područja bila na meti širenja i bugarske i srbije, a kako je izgleda srbija dobila bolje karte i kako je ta činjenica uzrok stalnog rivalstva između bugarske i srbije.

meni je ta tema još uvijek zanimljiva, a ti si mi se učinio pametan čovjek pa sam želio malo o tome popričati. žao mi je što si to shvatio kao provokaciju i da bih te ja zbog bugara mogao vrijeđati.

znam da se oko srpsko - hrvatskih odnosa ja i ti sigurno ne bi složili pa sam to izbjegavao ali možda je bolje da se ostavimo i bugara Very Happy

peep

Broj postova : 71
Points : 25237
Join date : 07.08.2010

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  acafaca sri kol 11, 2010 8:19 am

peep je napisao/la:nisam namjeravao provocirati niti vrijeđati miškec. prije nekog vremena skinuo sam film zona zamfirova i morao sam ga pogledati nekoliko puta da bih razumio sve one rijeci i izraze koje tamo koriste. to mi se učinilo kao neka mjesavina srpskog i bugarskog ili makedonskog pa sam googlao da vidim povijest tih krajeva južno i istočno od niša.

shvatio sam kako su u vrijeme slabljenja turskog carstva ta područja bila na meti širenja i bugarske i srbije, a kako je izgleda srbija dobila bolje karte i kako je ta činjenica uzrok stalnog rivalstva između bugarske i srbije.

meni je ta tema još uvijek zanimljiva, a ti si mi se učinio pametan čovjek pa sam želio malo o tome popričati. žao mi je što si to shvatio kao provokaciju i da bih te ja zbog bugara mogao vrijeđati.

znam da se oko srpsko - hrvatskih odnosa ja i ti sigurno ne bi složili pa sam to izbjegavao ali možda je bolje da se ostavimo i bugara Very Happy
E da je bilo srece da je u Jugoslaviju usla i Bugarska,drmali bi i dan danas Evropom!

acafaca

Broj postova : 37
Points : 25197
Join date : 09.08.2010
Age : 40
Lokacija : San Isidro,MADRID

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Admin sri kol 11, 2010 11:29 am

otišli ste u off topic! stop. otvorite si povijenu temu i tamo nastavite, a ako nećete onda ću to učiniti ja i prebaciti postove koji ne spadaju ovdje.
hvala.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  despot uto kol 31, 2010 11:31 am

Admin je napisao/la:otišli ste u off topic! stop. otvorite si povijenu temu i tamo nastavite, a ako nećete onda ću to učiniti ja i prebaciti postove koji ne spadaju ovdje.
hvala.

admine..mogu li se ove reklame pomaknuti,da se može pisati post,i vršiti ispravak što je veći problem..kakav je to način...
despot
despot

Broj postova : 58
Points : 25141
Join date : 23.08.2010
Age : 51
Lokacija : RH

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  croking uto kol 31, 2010 2:12 pm

despot je napisao/la:
Admin je napisao/la:otišli ste u off topic! stop. otvorite si povijenu temu i tamo nastavite, a ako nećete onda ću to učiniti ja i prebaciti postove koji ne spadaju ovdje.
hvala.

admine..mogu li se ove reklame pomaknuti,da se može pisati post,i vršiti ispravak što je veći problem..kakav je to način...


I mene to živcira,,,izgleda amaterski,,,promjeni to Very Happy
croking
croking

Broj postova : 230
Points : 25412
Join date : 15.08.2010
Age : 45
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Srpski jezik Empty Re: Srpski jezik

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.