Prvi Necenzurirani Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Google
Prilagođeno pretraživanje
Latest topics
» sex preko foruma
VALENTINOVO I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:04 pm by WAKA_WAKA

» Admin je PIČKICA!!!
VALENTINOVO I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:03 pm by WAKA_WAKA

» Da li ste zaljubljeni?
VALENTINOVO I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:00 pm by WAKA_WAKA

» PJESME ZA DUŠU
VALENTINOVO I_icon_minitimeuto lis 16, 2012 8:27 pm by despot

» Statistika foruma do sada!
VALENTINOVO I_icon_minitimepet oľu 02, 2012 9:08 pm by silver fox

» Koju životinju imate?
VALENTINOVO I_icon_minitimesub pro 31, 2011 7:09 am by Admin

» Incest
VALENTINOVO I_icon_minitimečet pro 29, 2011 4:39 pm by Admin

» Nova Hrvatska vlada
VALENTINOVO I_icon_minitimečet pro 29, 2011 12:05 am by Admin

» Vaši pogledi na religiju?
VALENTINOVO I_icon_minitimesri pro 28, 2011 10:20 pm by Admin

Adds by Google
Adds by Google
Adds by Google

VALENTINOVO

4 posters

Go down

VALENTINOVO Empty VALENTINOVO

Postaj  blinky ned vel 13, 2011 2:58 pm

Početak obilježavanja današnjeg Valentinova potječe daleko u povijest u vrijeme staroga Rima. Tada je kršćanstvo bila mlada religija a na vlasti je bio car Klaudije II.

Car je zabranio ženidbu i zaruke vojnicima kako bi spriječio njihovu želju za ostankom kod kuće umjesto odlazak u rat. No u to doba živio je i svećenik Valentin.
Svećenstvo je moralo poštovati odluku no Valentin je ipak ostao pri svojim životnim ciljevima i potajno vjenčavao one vojnike koji su to htjeli.

Careva ruka ga je naravno sustigla, strpavši ga u tamnicu.


Na dan 14. veljače Valentinu su po carevoj kazni odrubili glavu.


alien king
blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty Evo još malo

Postaj  blinky ned vel 13, 2011 3:03 pm

Osam stotina godina prije nego je Valentinovo službeno postalo dan zaljubljenih, u starom Rimu svake godine sredinom veljače odvijala se svečanost u čast poganskog boga Luperkalija. Dio svečanosti činila je i svojevrsna lutrija, naime, svaka slobodna djevojka napisala bi svoje ime na komadu papira i ubacila ga u vrč. Muškarci bi potom izvlačili papiriće i s djevojkom čije ime bi izvukli stupili bi u zajednicu koja bi trajala sljedećih godinu dana.

Crkveni oci nisu bili oduševljeni tom svečanošću, pa su, u nastojanju da učine taj poganski običaj bliži kršćanskom nauku, predložili da se umjesto imena djevojaka u vrč ubace papirići s imenima različitih svetaca. Mladići i djevojke potom bi izvlačili papiriće, a njihov novi "kršćanski" zadatak bio bi ostatak godine ponašati se što sličnije svecu čije ime su izvukli. Naravno, mladi Rimljani nisu s pretjeranim oduševljenjem prihvatili predložene promjene pa je Crkva krenula u potragu za adekvatnom zamjenom za pagansku svečanost posvećenu Luperkaliju i idealnu zamjenu pronašla u slavljenju Valentina, svećenika koji je život izgubio 14. veljače 270 g.


alien king

blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty evo, još malo nađoh

Postaj  blinky ned vel 13, 2011 3:09 pm

Postoji tumačenje da korijeni ovog blagdana potječu od svečanosti koju su slavili pastiri Luperkalije, a održavala se u starom Rimu. Zbog vukova koji su lutali obližnjim šumama, ondašnji je narod pozvao svog boga Lupercusa da udalji vukove od ljudi i stada. U znak zahvalnosti narod je od tada počeo slaviti taj blagdan, kojim se ujedno i slavio početak proljeća. Naime, po tadašnjem kalendaru proljeće je počinjalo 15. veljače.
Povodom toga odvijala se i ceremonija u kojoj su se ispisivala imena djevojaka na papir i potom stavljala u duboki vrč. Nakon toga bi mladići izvlačili te papiriće i tako saznali tko će im biti djevojka. Papa Gelazije proglasio je oko 498. godine 14. veljače blagdanom sv. Valentina. Još jedan od razloga zašto se Valentin smatra svecem i zaštitnikom zaljubljenih jest i u tome što se nekada životni ritam znatno odvijao prema crkvenim blagdanima.

Tako je Crkva od vjernika tražila da se vjenčanja ne slave za vrijeme velikih blagdana, kao što su Božić ili Uskrs, te da se ne priređuju bučne svadbe za vrijeme Adventa i korizme. Tako se u vrijeme oko Valentinova najviše ženilo i udavalo jer je to vrijeme nakon božićnih blagdana, a prije korizme. Sveti Valentin se počeo slaviti već u ranom srednjem vijeku, posebno u Engleskoj, gdje se smatralo da ptice 14. veljače počinju tražiti svoj par.

Tako se i običaj biranja odabranice na Valentinovo prvo proširio u Engleskoj, a potom i u Škotskoj. U 16. stoljeću mladići su ostavljali ljubavne poruke i čestitke na pragu svoje odabranice. Sve do 1969. godine Dan svetog Valentina slavio se 14. veljače kao spomen. Nakon toga je izbrisan iz katoličkog kalendara i postao je neobvezni spomendan. Svetom Valentinu posvećeni su brojni bočni oltari u mnogim crkvama u Hrvatskoj te poneke kapelice i crkve. Mnogi ga štuju i kao zaštitnika bolesnika i zagovaratelja čudesnih ozdravljenja.


Ovo mi najbolje nekako sjeda.... alien
blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty Re: VALENTINOVO

Postaj  ajasofia ned vel 13, 2011 6:33 pm

jako lijepo i poučno. no da li bi se sveti valentin ljutio kad bi mu ja rekla da sam se opet zaljubila ... naime ... svakih par dana nešto novo... mislim da će ova slikica objasniti kaj sam mislila... ovaj desno gore je moj odabranik Very Happy
http://www.24sata.hr/image/mladunci-rijetkog-bijelog-lava-prvi-puta-izasli-na-otvoreno-900x600-20110206-20110211142050-3aae4e6ad65c8c2016c6a4f0f1d32aea.jpg



laku noć zaljubljeni, sanjajte snove...



Zadnja promjena: ajasofia; ned vel 13, 2011 6:37 pm; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : ljkfsdjfsdj)
ajasofia
ajasofia

Broj postova : 557
Points : 25238
Join date : 28.11.2010

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty Re: VALENTINOVO

Postaj  sirena sri vel 16, 2011 11:08 am

Blinky za sav tvoj trud u vezi valentinova poklanjam ti plusiće jer si si dala truda da nam sve to objasniš, a usput da se pohvalim dobila sam ružu od supruga koji i nije baš tip za takve srceparajuće dane, on se trudi da nam je valentinovo svaki dan. flower
sirena
sirena

Broj postova : 248
Points : 24873
Join date : 29.11.2010

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty Re: VALENTINOVO

Postaj  sirena sri vel 16, 2011 11:11 am

Čuj Silver vidjela sam one smajliće a nisi nam objasnil kak da to umetnemo dok pišemo komentar.Eto ja napisala tekst i otišla po smajlić,kopirala ga i skoro sve izgubila pa sam odustala jer se ne znam s tim poslužiti.Obzirom da si ti stručnjak za objašnjavanje molim lijepo 1234 kak to ide,jer mi se onaj s ružom jako sviđa.
sirena
sirena

Broj postova : 248
Points : 24873
Join date : 29.11.2010

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty Re: VALENTINOVO

Postaj  blinky čet vel 17, 2011 6:47 pm

al najvažnije sam bila zaboravila napisati a to je nekakvo moje mišlenje o tom valentinovu, jel, oprošteno mi je jer me klinka omela

htjedoh samo reć da je valentinovo dan ljubavi, dan kad se trebamo sjetiti svih koje volimo......



evo jedna za moju naj....





evo jedna za mog naj..




evo jedna za moju malu najveću.....



evo alien jedna za sve znane i neznane....


alien king

pozdrav od kraljice Smile



blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty Re: VALENTINOVO

Postaj  Fijolin čet oľu 17, 2011 10:16 pm

ups ... curke za nevjerovati ... niko vam na forumu nije cestitao valentinovo ? ... kasnim odista mnogo , cestitam valentinovo i uživajte u ljubavnom okruzenju svaki dan ... dozvolite svojim princevima pristup otvorenog srca da od vas ucine queen

Fijolin

Broj postova : 114
Points : 24198
Join date : 12.03.2011
Lokacija : bistre rijeke smaragdnih dubina

[Vrh] Go down

VALENTINOVO Empty Re: VALENTINOVO

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.