Prvi Necenzurirani Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Google
Prilagođeno pretraživanje
Latest topics
» sex preko foruma
što mislite o braku I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:04 pm by WAKA_WAKA

» Admin je PIČKICA!!!
što mislite o braku I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:03 pm by WAKA_WAKA

» Da li ste zaljubljeni?
što mislite o braku I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:00 pm by WAKA_WAKA

» PJESME ZA DUŠU
što mislite o braku I_icon_minitimeuto lis 16, 2012 8:27 pm by despot

» Statistika foruma do sada!
što mislite o braku I_icon_minitimepet oľu 02, 2012 9:08 pm by silver fox

» Koju životinju imate?
što mislite o braku I_icon_minitimesub pro 31, 2011 7:09 am by Admin

» Incest
što mislite o braku I_icon_minitimečet pro 29, 2011 4:39 pm by Admin

» Nova Hrvatska vlada
što mislite o braku I_icon_minitimečet pro 29, 2011 12:05 am by Admin

» Vaši pogledi na religiju?
što mislite o braku I_icon_minitimesri pro 28, 2011 10:20 pm by Admin

Adds by Google
Adds by Google
Adds by Google

što mislite o braku

+4
blinky
ajasofia
vess
croking
8 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

što mislite o braku Empty što mislite o braku

Postaj  croking uto pro 07, 2010 10:23 pm

Recimo da nije iz interesa,pa ću ga smjestiti pod ljubav
Što mislite obraku?Kakva iskustva imate?
Neke navike s mjenjaju hoće li klasični brak izdražati navalu modernih običaja.Jedna poslovica kaže:
"brak je kao bačva govana prelivena medom,kad poližeš med ostanu govna"
ja recimo iz svog iskustva ne slažem sa ovom poslovicom i mislim da je brak nešto što se gradi cijeli život i zapravo nikad na njemu ne smješ prestat raditi,i nadograđivat ga.
U vojsci sa mnom bio jedan slikar,molio se svaku,večer,kao i ja,u razgovru mi je otkrio da se svaku večer moli Bogu da mu da dobru ženu.
Kaže žena te može podići ali te može i uništiti.Još se nije oženio.
croking
croking

Broj postova : 230
Points : 25412
Join date : 15.08.2010
Age : 45
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess sri pro 08, 2010 1:27 am

Pametan je slikar. Veli se da ima dobrih brakova, ali ne i slatkih (njemačka poslovica). Osobno mislim da je točno brak = mrak.
Vidim smisla u braku, kao ugovoru, ukoliko se sklapa iz nekakvih praktičnih razloga tipa porez, zelena karta. Inače ga je bolje izbjegavati.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  croking sri pro 08, 2010 7:06 am

croking
croking

Broj postova : 230
Points : 25412
Join date : 15.08.2010
Age : 45
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess sri pro 08, 2010 7:14 am

Za muške je valjda dobar, ali ne vjerujem da je isto tako dobar i za žene. Iako mi se članak čini kao neka patka, ali ajde de.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  ajasofia sri pro 08, 2010 7:15 am

vess je napisao/la:Pametan je slikar. Veli se da ima dobrih brakova, ali ne i slatkih (njemačka poslovica). Osobno mislim da je točno brak = mrak.
Vidim smisla u braku, kao ugovoru, ukoliko se sklapa iz nekakvih praktičnih razloga tipa porez, zelena karta. Inače ga je bolje izbjegavati.
meni bi bilo bolje razgovarati o zajedničkom žvotu...vi ovdje govorite o partnerima koji žive zajedno i imaju djecu, kredite i ostalo ...
neznam ja nebi ništa mjenjala ali kod mene se sranja događaju ali ima dosta meda...jojojojoj koja sam ja faca...no zaista mogu reći da smo si suprug i ja oplemenili živote...samački život je onako malo tužena..nemaš se s kim pomirit, nema iznenađenja i sl. meni najljepše kad suprug legne i kaže joj kak miriši posteljina...govorim o onoj ljubavi koja je prisutna u svakom djeliću života,,,ne samo seks, ne samo roditeljstvo...
a što se tiče prijatelja tu se stvari znaju okrenuti naglavce...recimo moja najbolja prijateljica se udala u srbiju i kontakta skoro da i nema...i tak slično je i sa rodbinom...no sa životnim partnerom imamo taj partnerski odnos koji nemre biti 100 ljubavan,,,bar ja imam takvo viđenje....mislim da ne postoji ono ko na filmovima nonstop sve divno i krasno, mada vjerujem u ljubav bez kompromisa.
ajasofia
ajasofia

Broj postova : 557
Points : 25238
Join date : 28.11.2010

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess sri pro 08, 2010 7:18 am

ajasofia je napisao/la:...no sa životnim partnerom imamo taj partnerski odnos koji nemre biti 100 ljubavan,,,bar ja imam takvo viđenje....mislim da ne postoji ono ko na filmovima nonstop sve divno i krasno, mada vjerujem u ljubav bez kompromisa.

Ovo si baš dobro napisala, bum ti dala još jedan plusić.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  ajasofia sri pro 08, 2010 7:25 am

vess je napisao/la:
ajasofia je napisao/la:...no sa životnim partnerom imamo taj partnerski odnos koji nemre biti 100 ljubavan,,,bar ja imam takvo viđenje....mislim da ne postoji ono ko na filmovima nonstop sve divno i krasno, mada vjerujem u ljubav bez kompromisa.

Ovo si baš dobro napisala, bum ti dala još jedan plusić.
vess hvala poslije buno plusiće u dobrotvorne svrhe....
ajasofia
ajasofia

Broj postova : 557
Points : 25238
Join date : 28.11.2010

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  blinky sri pro 08, 2010 5:52 pm

Da li se uvažava mišljenje i nekog tko je neslužbeno u braku Question Very Happy
blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  croking sri pro 08, 2010 6:03 pm

blinky je napisao/la:Da li se uvažava mišljenje i nekog tko je neslužbeno u braku Question Very Happy

Naravno,da čujemo tvoje mišljenje i iskustvo!? Što znači neslužbeno?Zauvjek ili privremeno?
croking
croking

Broj postova : 230
Points : 25412
Join date : 15.08.2010
Age : 45
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  sirena sub pro 25, 2010 6:44 am

croking je napisao/la:
blinky je napisao/la:Da li se uvažava mišljenje i nekog tko je neslužbeno u braku Question Very Happy

Naravno,da čujemo tvoje mišljenje i iskustvo!? Što znači neslužbeno?Zauvjek ili privremeno?

Ja imam iskustva ovakvog (neslužbenog) braka, znači živite zajedno planirate budućnost djelite dobro i zlo samo što to niste ozakonili.Ja sam tako živjela godinu ipol a nakon toga se vjenčala i još uvijek je sve kao i prije osim što sad imamo dijete te nam je ona mala praznina o kojoj smo pričali, popunjena za cijeli život.
Uglavnom da puno ne duljim za men je brak SVETINJA i želim biti u njemu dok nas smrt ne rastavi, a za to treba puno LJUBAVI,razumjevanja,odricanja i svega onoga što život ćini zanimljivim.Osnova svakog braka treba biti LJUBAV a svi ostali razlozi ne donose ništa dobro i nažalost propadaju.
sirena
sirena

Broj postova : 248
Points : 24873
Join date : 29.11.2010

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  ajasofia sub pro 25, 2010 10:53 am

blinky je napisao/la:Da li se uvažava mišljenje i nekog tko je neslužbeno u braku Question Very Happy
neslužbeno ili službeno to je tak isto....ovaj papir radimo jer imamo potrebu biti zbog svoje okoline u nekim gabaritima...ono svi su pa idemo i mi...moja prijateljica sa kojom sam radila u knj. servisu je bila kao i njen sadašnji suprug užasno protiv papirologije ali čim je zanjela djete namah me pitala oću biti kuma...eto....mislim da se ljudi na brak odlučuju zbog djeteta i da se ipak želimo uklopiti u neke norme koje su u našem okruženju trenutno cjenjene...tako sam i ja znajući da želim postati majka potegnula sa suprugom to isto pitanje....no danas me to nebi mučilo....djeca su sa time tako neopterećena i njima sve možeš daleko lakše objasniti nego odraslima....temelj dobrog braka je dobro razumjevanje i podrška kad jedan tone...partnerski odnos u poslu je isto kao i partnerski odnos u braku...ako nije dobar onda je brak ravan samoubojstvu jer i jedan i drugi pate....a smisao braka je ljubav a ne patnja....i to je to ... a sada ručak... cheers cheers
ajasofia
ajasofia

Broj postova : 557
Points : 25238
Join date : 28.11.2010

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess uto pro 28, 2010 12:23 pm

Praktičnije je potpisati brak nego vršiti proceduru priznavanja djeteta od strane oca. To je, skroz bezveze, dosta komplicirano. A da dijete bude "priznato" je važno zbog eventualne buduće alimentacije i tsl. Tj. da se može utjerivati preko suda ukoliko otac ne bi ispunjavao obveze. Što se majke tiče, ona a priori nemre izbjeći te obveze pa sklapanje braka sa ženske strane u ovom kontekstu nije nužno.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  blinky čet sij 20, 2011 6:33 pm


evo mi smo već pet godina u nevjenčanom braku, imamo curicu četiri godine, ono što se tiče priznavanja djeteta nije uopće problem, jer kad odeš na općinu upisati dijete upiše se tko je tata, tko mama. Nikada nisam bila opterećena brakom, a posebno one spike vjenčanica, ogromno vjenčanje, 5oo ljudi...brrrr, jezivo. Ne, i uopće nemam potrebu neku ogromnu da se vjenčamo. U zadnje vrijeme mi se događa da želim imati muževo prezime. I da, što se tiče moje malene njoj ne predstavlja nikakav problem što se mama i tata različito prezivaju. Problem će nabiti okolina....kao jako mladu žuljalo me to, sada me uopće ne dira. Imam osjećaj da je taj papir čisto financija radi, ako je tko bogat da zaštiti svoje ili ako je mudar da uzme tuđe. Sutra, ako i sudbina kaže da krenemo svaki svojim putem, sve što smo sagradili i napravili, napravila sam za svoje dijete i to je njeno, ja ću laku sve iznova krenuti.

Bitno mi je to da je između nas ljubav, i da se volimo u dobru i zlu, a toga ima i jednog i drugog. Da rastemo zajedno i napredjemo u svakom pogledu. Sretna sam jer je moj muž moja druga polovica, kraj njega se osjećam potpunom i kad sam totalno sama, kraj njega je sve moguće i to je ono što je meni važno za uspješan brak
blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess pet sij 21, 2011 12:19 am

Blinky :top:
Tako treba, baš mi je drago.
A glede potpisivanja papirića mnogi su se kleli da im je to upropastilo vezu! Možda se ovo glede tzv. priznavanja djeteta u međuvremenu pojednostavilo jer su se moji poznati baš zbog toga oženili, rekli su da je jednostavnije nego proces priznavanja djeteta.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Vuger pet sij 21, 2011 10:31 am

..ja osobno bi rađe htjeo živjeti u izvanbračnoj zajednici, manje je formalna, a ima ista prava kao i bračna. A ako bi htjeo u brak, sklapanje bi bilo samo u građanskom obliku.
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess ned sij 23, 2011 1:38 pm

Nije zgorega ponoviti još jednom - izvanbračna zajednica nije izjednačena s bračnom zajednicom po Poreznom zakonu.

Znači ako biste zajednički kupovali stan morali bi službeno potpisati brak ako vam se ne plaća više poreza.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 1:46 pm

vess je napisao/la:Nije zgorega ponoviti još jednom - izvanbračna zajednica nije izjednačena s bračnom zajednicom po Poreznom zakonu.

Znači ako biste zajednički kupovali stan morali bi službeno potpisati brak ako vam se ne plaća više poreza.
obiteljski zakon veli da je Smile
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess ned sij 23, 2011 1:48 pm

Pa zamisli tog idiotizma!
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 1:50 pm

Članak 258.

Izvanbračna zajednica žene i muškarca koja ispunjava pret­po­stavke iz članka 3. ovoga Zakona stvara imovinskopravne učinke na koje se na odgovarajući način primjenjuju odredbe ovoga Zakona o imovinskim odnosima bračnih drugova.
ima još dosta članaka, koji govore isto ...
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  silver fox ned sij 23, 2011 1:52 pm

a gleč - crkva veli da smo svi mi jedna velika obitelj.
što mislite o braku Smilie_denk_53

i oni se vole igrat obitelji . je,je, čital sam u novinama.

što mislite o braku Smilie-gross_308
silver fox
silver fox

Broj postova : 607
Points : 25310
Join date : 28.11.2010
Lokacija : skrivena pečina

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  vess ned sij 23, 2011 1:54 pm

Vuger je napisao/la:Članak 258.

Izvanbračna zajednica žene i muškarca koja ispunjava pret­po­stavke iz članka 3. ovoga Zakona stvara imovinskopravne učinke na koje se na odgovarajući način primjenjuju odredbe ovoga Zakona o imovinskim odnosima bračnih drugova.
ima još dosta članaka, koji govore isto ...

Totalni apsurd. Porezni i Obiteljski zakon su glede braka i izvanbračne zajednice u koliziji. Pa toga ima samo u Rvackoj!
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Admin ned sij 23, 2011 2:18 pm

ma naši zakoni su apsurdni, ne možeš hodati po cesti a da ne prekršiš neki zakon.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 2:20 pm

Admin je napisao/la:ma naši zakoni su apsurdni, ne možeš hodati po cesti a da ne prekršiš neki zakon.
ja hodam i niš nisam prekršio, a ljudi nažalost niti neznaju zakone, i što je najstrašnije beslpatni su online.
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Admin ned sij 23, 2011 2:40 pm

Vuger je napisao/la:
Admin je napisao/la:ma naši zakoni su apsurdni, ne možeš hodati po cesti a da ne prekršiš neki zakon.
ja hodam i niš nisam prekršio, a ljudi nažalost niti neznaju zakone, i što je najstrašnije beslpatni su online.

prekršio si ako si slučajno hodao po kolniku, a ne nogostupu ili ako si prelazio izvan zebre. nemoj reć da to nikad nisi napravio.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 2:43 pm

Admin je napisao/la:
Vuger je napisao/la:
Admin je napisao/la:ma naši zakoni su apsurdni, ne možeš hodati po cesti a da ne prekršiš neki zakon.
ja hodam i niš nisam prekršio, a ljudi nažalost niti neznaju zakone, i što je najstrašnije beslpatni su online.

prekršio si ako si slučajno hodao po kolniku, a ne nogostupu ili ako si prelazio izvan zebre. nemoj reć da to nikad nisi napravio.
to nisam niti ikad vidio u zakonu... Laughing Laughing
makar zanimljiva anegdota koju je rekao jedan od savjetnika osređenog suda, da pa zašto bi čekali da nam se upali zeleno za prelaz ceste ako na 200 metara nema ničega...
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

što mislite o braku Empty Re: što mislite o braku

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.