Prvi Necenzurirani Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Google
Prilagođeno pretraživanje
Latest topics
» sex preko foruma
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:04 pm by WAKA_WAKA

» Admin je PIČKICA!!!
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:03 pm by WAKA_WAKA

» Da li ste zaljubljeni?
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:00 pm by WAKA_WAKA

» PJESME ZA DUŠU
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimeuto lis 16, 2012 8:27 pm by despot

» Statistika foruma do sada!
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimepet oľu 02, 2012 9:08 pm by silver fox

» Koju životinju imate?
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimesub pro 31, 2011 7:09 am by Admin

» Incest
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimečet pro 29, 2011 4:39 pm by Admin

» Nova Hrvatska vlada
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimečet pro 29, 2011 12:05 am by Admin

» Vaši pogledi na religiju?
 Iluzija individualnosti I_icon_minitimesri pro 28, 2011 10:20 pm by Admin

Adds by Google
Adds by Google
Adds by Google

Iluzija individualnosti

+4
blinky
Admin
ivi
Vuger
8 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

 Iluzija individualnosti Empty Iluzija individualnosti

Postaj  Vuger pet kol 13, 2010 7:57 am

Općenito kako sve više studiram socijalni rad sve više shvačam kako individualizam ne postoji. Što je čovjek bez društva čovjek i je društvo on nije sam. Slobodna volja ne postoji sve što mi zamislimo smo dobili ili čuli iz društva, ništa nije naše, naše oblačenje , ponašanje je uzrokovano društvom. Mi vidimo komad odječe i uzmemo ga, ali društvo če reći zadnji sud , jel nam to dobro stoji, jel to primjereno i sl. Čovjek niti nemože opstati sam nego je društveno biće koje nemože bez društva. Ja osobno nemogu reći da sam išta napravio da toga nema u društvu. vi??'
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  ivi pet kol 13, 2010 2:20 pm

Vuger je napisao/la:Općenito kako sve više studiram socijalni rad sve više shvačam kako individualizam ne postoji. Što je čovjek bez društva čovjek i je društvo on nije sam. Slobodna volja ne postoji sve što mi zamislimo smo dobili ili čuli iz društva, ništa nije naše, naše oblačenje , ponašanje je uzrokovano društvom. Mi vidimo komad odječe i uzmemo ga, ali društvo če reći zadnji sud , jel nam to dobro stoji, jel to primjereno i sl. Čovjek niti nemože opstati sam nego je društveno biće koje nemože bez društva. Ja osobno nemogu reći da sam išta napravio da toga nema u društvu. vi??'

pa postoje ljudi koji zive u osami hrane se od ulova i oblace se u krpe , boli ih ona stvar kaj drugi misle o tome ako uopce i znaju za to.. covjek jako lijepo moze sam jer smo samo kao individue racionalni i smisleni a u drustvu smo budale...
ivi
ivi

Broj postova : 618
Points : 25869
Join date : 25.07.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Admin pet kol 13, 2010 2:38 pm

ivi je napisao/la:
Vuger je napisao/la:Općenito kako sve više studiram socijalni rad sve više shvačam kako individualizam ne postoji. Što je čovjek bez društva čovjek i je društvo on nije sam. Slobodna volja ne postoji sve što mi zamislimo smo dobili ili čuli iz društva, ništa nije naše, naše oblačenje , ponašanje je uzrokovano društvom. Mi vidimo komad odječe i uzmemo ga, ali društvo če reći zadnji sud , jel nam to dobro stoji, jel to primjereno i sl. Čovjek niti nemože opstati sam nego je društveno biće koje nemože bez društva. Ja osobno nemogu reći da sam išta napravio da toga nema u društvu. vi??'

pa postoje ljudi koji zive u osami hrane se od ulova i oblace se u krpe , boli ih ona stvar kaj drugi misle o tome ako uopce i znaju za to.. covjek jako lijepo moze sam jer smo samo kao individue racionalni i smisleni a u drustvu smo budale...

imaš izoliranih plemena po svijetu di ne zalaze stranci i oni nemaju pojma za 99.999999% toga što mi znamo.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Vuger pet kol 13, 2010 5:00 pm

njih ipak ne smatramo dijelom civiliziranim dijelom svijeta Smile
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  blinky sub sij 15, 2011 6:46 pm

A po čemu smo mi civiliziraniji od tih plemena koji nemaju znanja koja mi imamo, koji nemaju tehniku i boleštine i hrpu nepotrebnih problema koje mi imamo?

Žive svoj život, poštuju svoj život, uzimaju koliko im treba i u miru žive i umiru. Da, oni su društvena bića. Imaju krpu oko dupeta i to je sve, drugo im ni ne treba. Da, oni su društvena bića - jedna grupa lovi, druga grupa kuha, treća grupa sadi, četvrta grupa čuva djecu. Da, oni su društvena bića poštuju život.

Što i koga mi poštujemo?

Bog novac, sin tehnologija i Duh moda........

Čovjek u suvremenoj civilizaciji ne može biti individualac, može biti samo luđak alien Suspect I love you
blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  ajasofia sub sij 15, 2011 7:28 pm

I love you for blinky...ja sam indijanac... Like a Star @ heaven for blinky
ajasofia
ajasofia

Broj postova : 557
Points : 25238
Join date : 28.11.2010

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  blinky sub sij 15, 2011 7:39 pm

de čupaj bubnjeve van da zazovemo malo bijelih pahuljica alien sunny king
blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  ajasofia sub sij 15, 2011 7:44 pm

ja plešem i dozivam sunce...naime grijanje mi prošli mjesec bilo devetsto kunića pa ono neda mi se keširati to još dva mjeseca...a zakaj ti voliš snjeg? da li je to individualizam ili dualizam ko i obično?
ajasofia
ajasofia

Broj postova : 557
Points : 25238
Join date : 28.11.2010

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  lavica ned sij 16, 2011 3:54 pm

Slobodna volja ne postoji sve što mi zamislimo smo dobili ili čuli iz društva, ništa nije naše
slobodna volja postoji i nemora biti iz društa neke naše zamisli su iskuljučivo naše i ovo ništa nije naše mi nekako nemere stati pod kapu. jedino kaj možemo tvrditi da nije naše u slučaju kad imamo onu duboku vjeru ša bi značilo da je od onog gore šaljivđije, no individualnost je za mene način da funkcioniramo isključivo po nekim svojm pravilima koje opet možemo nazvati svoji stavovi i pogledi pa bi to bilo iz neke naše fikcije ili našeg dubokog uvjerenja koje neki zovu unatrnji osjećej ilti glas...i tako to...tu se razlikujemo jedni od drugih a samim time i prihvaćeamo svoje različitosti...u kojima se nadopunjujemo te prihvaćamo pa su to te zanimljivosti različitih individualnosti u to ime maksuzija . ha?



Like a Star @ heaven


Zadnja promjena: lavica; ned sij 16, 2011 3:58 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dodatak)
lavica
lavica

Broj postova : 203
Points : 24528
Join date : 28.12.2010

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  blinky ned sij 16, 2011 4:13 pm

ajasofia je napisao/la:ja plešem i dozivam sunce...naime grijanje mi prošli mjesec bilo devetsto kunića pa ono neda mi se keširati to još dva mjeseca...a zakaj ti voliš snjeg? da li je to individualizam ili dualizam ko i obično?


volim pahulje iz više razloga - prekrasan su dar i čudo prirode, tako smiruju i usporavaju ovo ludo ubrzano vrijeme, i jesi li ikada uveče stajala ispod ulične lampe i lovila pahulje????

a najvažniji razlog je, hebemu pa zima je. dođi se grijati kod mene!!!!


blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Vuger pon sij 17, 2011 10:26 am

lavica je napisao/la:Slobodna volja ne postoji sve što mi zamislimo smo dobili ili čuli iz društva, ništa nije naše
slobodna volja postoji i nemora biti iz društa neke naše zamisli su iskuljučivo naše i ovo ništa nije naše mi nekako nemere stati pod kapu. jedino kaj možemo tvrditi da nije naše u slučaju kad imamo onu duboku vjeru ša bi značilo da je od onog gore šaljivđije, no individualnost je za mene način da funkcioniramo isključivo po nekim svojm pravilima koje opet možemo nazvati svoji stavovi i pogledi pa bi to bilo iz neke naše fikcije ili našeg dubokog uvjerenja koje neki zovu unatrnji osjećej ilti glas...i tako to...tu se razlikujemo jedni od drugih a samim time i prihvaćeamo svoje različitosti...u kojima se nadopunjujemo te prihvaćamo pa su to te zanimljivosti različitih individualnosti u to ime maksuzija . ha?



Like a Star @ heaven
hm.. ali sve naše misli su preslika društva, jer svi razmišljamo na isti način, iste stvari i sl. nitko ne razmišlja drukčije, da ima drukčiji sklop u glavi..
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  silver fox pon sij 17, 2011 11:19 am

Vuger je napisao/la:Općenito kako sve više studiram socijalni rad sve više shvačam kako individualizam ne postoji. Što je čovjek bez društva čovjek i je društvo on nije sam. Slobodna volja ne postoji sve što mi zamislimo smo dobili ili čuli iz društva, ništa nije naše, naše oblačenje , ponašanje je uzrokovano društvom. Mi vidimo komad odječe i uzmemo ga, ali društvo če reći zadnji sud , jel nam to dobro stoji, jel to primjereno i sl. Čovjek niti nemože opstati sam nego je društveno biće koje nemože bez društva. Ja osobno nemogu reći da sam išta napravio da toga nema u društvu. vi??'

čovjek je društveno biće jer kao jedinka ni opstanak nije moguć.
međutim društvo se sastoji od mase individualaca koji su u mnogočemu slični il različiti ( neko voli operu, neko tehno... )
isto tako sudovi o nečem su itekako različiti ( pojam večina je samo imaginarna statistika ).
društvene norme su samo smjernice međusobnog ophođenja ( da bi život bio lakši ) što večina prihvača al ima krimosa koji to prihvačaju na svoj način.

svako je već svojim dnk individua u društvu a djela ga čine samo društveno prihvatljivim ili ne.
silver fox
silver fox

Broj postova : 607
Points : 25310
Join date : 28.11.2010
Lokacija : skrivena pečina

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  blinky čet sij 20, 2011 6:48 pm

Istina je da imamo kalupe u kojima smo, okvire kroz koje gledamo....da, konj je konj, ali ja vidim vitkog trkačeg konja, moj muž vidi onog punokvrnog slavonskog konja za vuču, moja malena vidi jednoroga s krilima.....i konj ipak ostaje konj ali nijanse čine čuda... alien
blinky
blinky

Broj postova : 149
Points : 24779
Join date : 30.11.2010

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  vess čet sij 20, 2011 10:19 pm

Ne zaboravimo da postoje nekonformisti. Može ih društvo smatrati luđacima ali njih naprosto zabole.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  silver fox pet sij 21, 2011 10:41 pm

Konformizam je promjena ponašanja i uvjerenja prema grupi kao posljedica stvarnog ili zamišljenog pritiska grupe. Događa se kad se ljudi nađu u dvosmislenim ili novim situacijama i može se lako objasniti informacijskim utjecajem – drugi ljudi pružaju informacije o prikladnom ili očekivanom ponašanju. Konformizam se sastoji u nekritičnom stavu o zlu, u cilju da budemo društveno prihvaćeni od grupe s kojom se poistovjećujemo, pa čak i kad ona nema ispravne stavove.

... veli meni naša wiki...

a ja bi dodal - to su članovi iste stranke - bar za hr prilike.

a obzirom da nikad nisam bil pripadnik niti jedna stranke,partije i tome slično , mogel bi zaključit da sam opaki nekonformist za hr prilike.

eh, što nas nije više ...
silver fox
silver fox

Broj postova : 607
Points : 25310
Join date : 28.11.2010
Lokacija : skrivena pečina

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  vess ned sij 23, 2011 11:10 am

No dobro, ja mislim da većina ljudi ipak nije u nikakvoj stranci (ni bila). To ne znači da nisu konformisti, jer to ljudi po defaultu jesu, a samo rijetki nisu.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 12:22 pm

vess je napisao/la:No dobro, ja mislim da većina ljudi ipak nije u nikakvoj stranci (ni bila). To ne znači da nisu konformisti, jer to ljudi po defaultu jesu, a samo rijetki nisu.
pa stranka baš i ne utječe na čovjeka, jer podrazumjeva se da si ti interese več imao, pa si zato u stranci.
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  vess ned sij 23, 2011 12:38 pm

VUGER, tako ti svega - ti nikako da skužiš moju sugestiju da se ne citira post koji je neposredno prije tvog posta. Čemu to služi osim nepreglednosti teme?

Stranka itekako utječe na čovjeka tj. zna se kad uđeš u stranku unaprijed si pristao biti, ako treba, konformist - tj. ne misliti svojom glavom već glavom nadređenoga, prihvaćati i ono za tebe neprihvatljivo. Ako to ne možeš, nemaš što raditi u stranci. Evo, naš Admin veli da je morao sudjelovati u provođenju Bandićeve kampanje za gradonačelnika iako Bandića ne trpi. Interes koji možeš imati kao član stranke jest biti efikasan poslušnik, napredovati u hijerarhiji i uvaliti se političkim kanalima na lukrativno mjesto. To nije za svakoga, ja to ne bih mogla npr.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 12:41 pm

vess je napisao/la:Stranka itekako utječe na čovjeka tj. zna se kad uđeš u stranku unaprijed si pristao biti, ako treba, konformist - tj. ne misliti svojom glavom već glavom nadređenoga, prihvaćati i ono za tebe neprihvatljivo. Ako to je možeš, nemaš što raditi u stranci. Evo, naš Admin veli da je morao sudjelovati u provođenju Bandićeve kampanje za gradonačelnika iako Bandića ne trpi. Interes koji možeš imati kao član stranke jest biti efikasan poslušnik, napredovati u hijerarhiji i uvaliti se političkim kanalima na lukrativno mjesto. To nije za svakoga, ja to ne bih mogla npr.
..ah.. ja sma u SDP-u, a baš i nemam vremena za njih, inače tam sam zbog istih vrijednosti, a kad stignem odem na sastanak ili kad me pozovu da budem delegat kad se treba glasat za nešto,(skupštinu itd). Faks mije puno važniji, par puta su htjeli da odem s faksa k njima, reko sam im ne. Političku karijeru ostavljam za poslije diplome.
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  vess ned sij 23, 2011 12:44 pm

No, ako računaš na političku karijeru, znaš što ti je raditi...
Btw, dijeliš li ti iste vrijednosti s Bandićem? On je donedavno, a dugo vremena, bio član SDP-a. Šuška se da ga u hadezeju nisu htjeli jer je studirao općenarodnu obranu, pa je zaključio da će i SDP poslužiti, i jest.

Ajd sad citiraj ovaj moj post pa na njega odgovori Very Happy Very Happy Very Happy
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 12:46 pm

vess je napisao/la:No, ako računaš na političku karijeru, znaš što ti je raditi...
Btw, dijeliš li ti iste vrijednosti s Bandićem? On je donedavno, a dugo vremena, bio član SDP-a. Šuška se da ga u hadezeju nisu htjeli jer je studirao općenarodnu obranu, pa je zaključio da će i SDP poslužiti, i jest.

Ajd sad citiraj ovaj moj post pa na njega odgovori Very Happy Very Happy Very Happy
kad sam ja ušao u sdp, Bandiča više nije bilo..toliko, o mojim zajedničkim stvarima s njim.....ja sam skalkulirao svoj ulazak, jer Bandiča nikad nisam podnosio...
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  vess ned sij 23, 2011 12:50 pm

No to ne mijenja činjenicu da ti mora biti jasno kakva je to institucija kad je toliko dugo podnosila te čak podržavala Bandića. Bi i dalje da se nije ogriješio o stranačku stegu.

Znači možeš biti govno i kriminalac kakav god, glavno da slijediš stranačku stegu i doprinosiš stranci s glasovima, pa bilo kojim metodama.

Bljak.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Vuger ned sij 23, 2011 12:54 pm

vess je napisao/la:No to ne mijenja činjenicu da ti mora biti jasno kakva je to institucija kad je toliko dugo podnosila te čak podržavala Bandića. Bi i dalje da se nije ogriješio o stranačku stegu.

Znači možeš biti govno i kriminalac kakav god, glavno da slijediš stranačku stegu i doprinosiš stranci s glasovima, pa bilo kojim metodama.

Bljak.
pa podnosila ga je jer je imao veliku popularnost u ZG-u, koju je za tijekom predsjedničke kampanje potpuno izgubio.
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  vess ned sij 23, 2011 1:36 pm

Znači ga je stranka podnosila iz oportunističkih razloga - što je ispod svakog nivoa i za svaku osudu. Ja takvima ne vjerujem.

Bandić je na predsjedničkim izborima postigao zavidan uspjeh, tako da uopće nije izgubio na popularnosti tijekom predsjedničke kampanje. Jedino kaj je izgubio je članstvo u esdepeju.

Osim toga, zanimljivo bi bilo vidjeti kako bi sada prošao na izborima za gradonačelnika. Ako i ne bi opet pobijedio, mislim da bi bio barem drugi.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  silver fox ned sij 23, 2011 1:40 pm

Ajd sad citiraj ovaj moj post pa na njega odgovori

 Iluzija individualnosti F5d22505ced91f05206a4b97082ed582
silver fox
silver fox

Broj postova : 607
Points : 25310
Join date : 28.11.2010
Lokacija : skrivena pečina

[Vrh] Go down

 Iluzija individualnosti Empty Re: Iluzija individualnosti

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.