Prvi Necenzurirani Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Google
Prilagođeno pretraživanje
Latest topics
» sex preko foruma
Tehnokracija I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:04 pm by WAKA_WAKA

» Admin je PIČKICA!!!
Tehnokracija I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:03 pm by WAKA_WAKA

» Da li ste zaljubljeni?
Tehnokracija I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:00 pm by WAKA_WAKA

» PJESME ZA DUŠU
Tehnokracija I_icon_minitimeuto lis 16, 2012 8:27 pm by despot

» Statistika foruma do sada!
Tehnokracija I_icon_minitimepet oľu 02, 2012 9:08 pm by silver fox

» Koju životinju imate?
Tehnokracija I_icon_minitimesub pro 31, 2011 7:09 am by Admin

» Incest
Tehnokracija I_icon_minitimečet pro 29, 2011 4:39 pm by Admin

» Nova Hrvatska vlada
Tehnokracija I_icon_minitimečet pro 29, 2011 12:05 am by Admin

» Vaši pogledi na religiju?
Tehnokracija I_icon_minitimesri pro 28, 2011 10:20 pm by Admin

Adds by Google
Adds by Google
Adds by Google

Tehnokracija

3 posters

Go down

Tehnokracija Empty Tehnokracija

Postaj  Vuger uto kol 10, 2010 3:54 pm

ne mislim na državu koja sluša techno...(piše se tehno).. Very Happy
Tehnokracija je vladavina najobrazovanijih i najboljih, i smatra se pravnim uređenjem budučnosti. Sustav funkcionira na cjeloživotnom obrazovanju za sve (besplatnome) i oni koji najdalje dođu i imaju najviše znanja, dobiju mogućnost vladanja i upravljanja državom. Oni koji se ne žele obrazovati , isključeni su iz društva. Naravno svi imaju mogućnost napretka.
Meni je teorija jako dobra, s tim bi svi mogli generalno napredovati.
Što mislite o takvom uređenju?
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Admin uto kol 10, 2010 4:11 pm

Vuger je napisao/la:ne mislim na državu koja sluša techno...(piše se tehno).. Very Happy
Tehnokracija je vladavina najobrazovanijih i najboljih, i smatra se pravnim uređenjem budučnosti. Sustav funkcionira na cjeloživotnom obrazovanju za sve (besplatnome) i oni koji najdalje dođu i imaju najviše znanja, dobiju mogućnost vladanja i upravljanja državom. Oni koji se ne žele obrazovati , isključeni su iz društva. Naravno svi imaju mogućnost napretka.
Meni je teorija jako dobra, s tim bi svi mogli generalno napredovati.
Što mislite o takvom uređenju?

ja sam više za improvizaciju, a protiv germanskog i skandinavskog modela života. što više zabave a zaradit pare sa što manje napora.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Vuger uto kol 10, 2010 4:14 pm

ja sam veliki zagovornik socijaldemokratskog skandinavskog modela..trebali bi se ugledati u njima... sinteza rada i odmora, rad koji se poštuje...izdašna socijalna prava...

SDP bi se trebao ugledati u to kao socijaldemokratska stranka, i izaći iz balkanocentričnih obzorja...
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Admin uto kol 10, 2010 4:17 pm

Vuger je napisao/la:ja sam veliki zagovornik socijaldemokratskog skandinavskog modela..trebali bi se ugledati u njima... sinteza rada i odmora, rad koji se poštuje...izdašna socijalna prava...

SDP bi se trebao ugledati u to kao socijaldemokratska stranka, i izaći iz balkanocentričnih obzorja...

ja sam bio u švedskoj i osjećao sam se kao pas na lancu, toliko zabrana, a ljudi su jako hladni. to je kod nas neprimjenjivo jer smo drugačijeg menatliteta i temperamenta. ako imaš para Hrvatska je top 20 zemlja za život na svijetu. ko ima para bolje mu je u hrvatskoj a ko nema u skandinaviji.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Vuger uto kol 10, 2010 4:19 pm

..pa i treba više zabrana i smjernica, jer se mi a bogami i političari neznaju kontrolirati...ok.. mentalitet nemožemo pokupiti, ali možemo njihove poteze u gospodarstvu, soc.politici, te snalaženju na tržištu...
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Admin uto kol 10, 2010 4:23 pm

Vuger je napisao/la:..pa i treba više zabrana i smjernica, jer se mi a bogami i političari neznaju kontrolirati...ok.. mentalitet nemožemo pokupiti, ali možemo njihove poteze u gospodarstvu, soc.politici, te snalaženju na tržištu...

to je neprovdivo u Hrvatskoj, kao i u većini zemalja svijeta. zapitaj se zašto je to samo u skandinaviji i možda Australiji i nigdje drugdjena svijetu!

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Vuger uto kol 10, 2010 4:25 pm

..jer ljudi nežele... možda sma ja mali fan represije, ali mislim da sve ide kada se hoće...a večina usput ni nezna kak funkcionira npr. Danska ili Švedska...a usput neoliberalna filozofija se protivi tom modelu, zato i nije tako jako zaživio...Svjetska banka i MMF ga baš i nežele, jer to nije sustav profita bez granica
Vuger
Vuger

Broj postova : 221
Points : 25404
Join date : 10.08.2010
Age : 33
Lokacija : ZG

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Admin uto kol 10, 2010 4:28 pm

Vuger je napisao/la:..jer ljudi nežele... možda sma ja mali fan represije, ali mislim da sve ide kada se hoće...a večina usput ni nezna kak funkcionira npr. Danska ili Švedska...a usput neoliberalna filozofija se protivi tom modelu, zato i nije tako jako zaživio...Svjetska banka i MMF ga baš i nežele, jer to nije sustav profita bez granica

ja sam baš suprotno fan da bude što manje represije kontrola i zabrana. da se živi 24 sata na dan a ne da u 10 navečer nemreš srets čovejka na ulici. Bio sam u južnoj americi i tamo mi je bilo predobro za razliku od švedske.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Miskec uto kol 10, 2010 8:28 pm

Admin je napisao/la:
Vuger je napisao/la:..jer ljudi nežele... možda sma ja mali fan represije, ali mislim da sve ide kada se hoće...a večina usput ni nezna kak funkcionira npr. Danska ili Švedska...a usput neoliberalna filozofija se protivi tom modelu, zato i nije tako jako zaživio...Svjetska banka i MMF ga baš i nežele, jer to nije sustav profita bez granica

ja sam baš suprotno fan da bude što manje represije kontrola i zabrana. da se živi 24 sata na dan a ne da u 10 navečer nemreš srets čovejka na ulici. Bio sam u južnoj americi i tamo mi je bilo predobro za razliku od švedske.

Ne bih da me pogrešno shvatiš, ali zato u J. Americi siromšani crkavaju od gladi, au Danskoj i Švedskoj imaju zagarantovan iznos koji im omogućava pristojan život. Garantujem da bi se svi iz latino država menjali za takav život u ove dve zemlje za svoj ludi od 24 h!!
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Miskec uto kol 10, 2010 8:49 pm

Vuger je napisao/la:..pa i treba više zabrana i smjernica, jer se mi a bogami i političari neznaju kontrolirati...ok.. mentalitet nemožemo pokupiti, ali možemo njihove poteze u gospodarstvu, soc.politici, te snalaženju na tržištu...
Molim vas osnova svake demokratije su zakoni koji je čuvaju i u kojoj je dozvoljeno sve što tim zakonima nije zabranjeno i obrnuto. Sve drugo je anarhija, liberalna (šta god to značilo) ili kakva god, ali je anarhija. Zato se i slažem da su zabrane i smernice potreba kao, pre svega, samokontrola pojedinca i društva u celini u svim segmentima. Pogotovo u državama koje su izašle iz jednog sistema koji je sam sebi postao kancer, jer je negirao demokratiju kao osnov, privrede, kulture, sporta, politike i u startu izašao iz okvira izvornog komunizma, koji u svojoj osnovi jeste demokratski, ali kontrolisani, što u upotrebi gubi smisao i onda imate Broza, pre njega klasične teroriste Lenjina, Staljina i sve one istočnoevropske nosioce Damoklovog mača (jer su se plašili sami sebe i zato bili toliko i tako represivni prema narodu koji nikada nije imao priliku da ih bira.) . Drugo je pitanje da li se i koliko ti zakoni sprovode, ali ako je Švajcarska okvir demkratskog društva, oivičena zakonima koji tu demokratiju čuvaju skoro više od veka, to je dokaz da se može, ako se hoće.
Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Admin sri kol 11, 2010 11:36 am

Švicarci se meni nikako ne sviđaju. prvo su pokrali sve opljačkano židovsko zlato, onda svi svjetski mafijaši tamo imaju novce, izrazito hladni ljudi, veliki ksenofobi (frendica mi je pričala da je na nekom lokalnom izboru za miss pobijedila cura iz bivše juge i švicarke su kipile od bijesa), ne bi tamo htio živjeti niti sekunde. pa zašto ti zapadnjaci na godišnjim odmorima rade takva sranja i opijaju se do iznemoglosti koje mi ne radimo? zato što su na godišnjem pušteni s lanca na kojem su u svojim zemljama di imaš puno zabrana i očekuju od tebe da si polurobot što nije prirodno čovjeku. Recimo da bi španjolska bila ok mjesto za život jer su nam po temperamentu i mentalitetu slični a opet imaju sređeno društvo. ali sjeverozapadno od alpa nikako.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tehnokracija Empty Re: Tehnokracija

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.