Prvi Necenzurirani Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Google
Prilagođeno pretraživanje
Latest topics
» sex preko foruma
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:04 pm by WAKA_WAKA

» Admin je PIČKICA!!!
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:03 pm by WAKA_WAKA

» Da li ste zaljubljeni?
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimesub ruj 07, 2013 4:00 pm by WAKA_WAKA

» PJESME ZA DUŠU
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimeuto lis 16, 2012 8:27 pm by despot

» Statistika foruma do sada!
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimepet oľu 02, 2012 9:08 pm by silver fox

» Koju životinju imate?
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimesub pro 31, 2011 7:09 am by Admin

» Incest
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimečet pro 29, 2011 4:39 pm by Admin

» Nova Hrvatska vlada
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimečet pro 29, 2011 12:05 am by Admin

» Vaši pogledi na religiju?
Porez na ne imanje djece I_icon_minitimesri pro 28, 2011 10:20 pm by Admin

Adds by Google
Adds by Google
Adds by Google

Porez na ne imanje djece

+8
croking
WAKA_WAKA
cussler
Miskec
vess
NocniBravar
ivi
Admin
12 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Porez na ne imanje djece Empty Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet srp 29, 2010 8:59 am

mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  ivi čet srp 29, 2010 9:14 am

Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

nije to losa idea....al dal bi se tu racunali i oni koji ne mogu imati djecu???
ivi
ivi

Broj postova : 618
Points : 25869
Join date : 25.07.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet srp 29, 2010 9:16 am

ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

nije to losa idea....al dal bi se tu racunali i oni koji ne mogu imati djecu???

oni koji nemogu imati djece mogu ih posvojiti, ali pojednostaviti proceduru posvajanja. i isto tako promijeniti zakon o umjetnoj oplodnji.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  ivi čet srp 29, 2010 9:17 am

Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

nije to losa idea....al dal bi se tu racunali i oni koji ne mogu imati djecu???

oni koji nemogu imati djece mogu ih posvojiti, ali pojednostaviti proceduru posvajanja. i isto tako promijeniti zakon o umjetnoj oplodnji.

nije to lose definitivno... slazem se s ovim.... Very Happy
e al kaj s onim ruznima koje niko ne zeli zenit a nemogu financijski sami imat ni posvojit djete?? confused
ivi
ivi

Broj postova : 618
Points : 25869
Join date : 25.07.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet srp 29, 2010 9:19 am

ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

nije to losa idea....al dal bi se tu racunali i oni koji ne mogu imati djecu???

oni koji nemogu imati djece mogu ih posvojiti, ali pojednostaviti proceduru posvajanja. i isto tako promijeniti zakon o umjetnoj oplodnji.

nije to lose definitivno... slazem se s ovim.... Very Happy
e al kaj s onim ruznima koje niko ne zeli zenit a nemogu financijski sami imat ni posvojit djete?? confused

socijalnim, slučajevima bez djece porez smanjiti na 500kn. ali i ružni ljudi mogu si neći nekoga možda isto takvoga.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  ivi čet srp 29, 2010 9:54 am

Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

nije to losa idea....al dal bi se tu racunali i oni koji ne mogu imati djecu???

oni koji nemogu imati djece mogu ih posvojiti, ali pojednostaviti proceduru posvajanja. i isto tako promijeniti zakon o umjetnoj oplodnji.

nije to lose definitivno... slazem se s ovim.... Very Happy
e al kaj s onim ruznima koje niko ne zeli zenit a nemogu financijski sami imat ni posvojit djete?? confused

socijalnim, slučajevima bez djece porez smanjiti na 500kn. ali i ružni ljudi mogu si neći nekoga možda isto takvoga.

ne nuzno.....
ivi
ivi

Broj postova : 618
Points : 25869
Join date : 25.07.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet srp 29, 2010 9:59 am

ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

nije to losa idea....al dal bi se tu racunali i oni koji ne mogu imati djecu???

oni koji nemogu imati djece mogu ih posvojiti, ali pojednostaviti proceduru posvajanja. i isto tako promijeniti zakon o umjetnoj oplodnji.

nije to lose definitivno... slazem se s ovim.... Very Happy
e al kaj s onim ruznima koje niko ne zeli zenit a nemogu financijski sami imat ni posvojit djete?? confused

socijalnim, slučajevima bez djece porez smanjiti na 500kn. ali i ružni ljudi mogu si neći nekoga možda isto takvoga.


zapravo bit tog poreza je solidarnost, kao zdravstveno i mirovinsko.
ne nuzno.....

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  ivi čet srp 29, 2010 10:01 am

Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

nije to losa idea....al dal bi se tu racunali i oni koji ne mogu imati djecu???

oni koji nemogu imati djece mogu ih posvojiti, ali pojednostaviti proceduru posvajanja. i isto tako promijeniti zakon o umjetnoj oplodnji.

nije to lose definitivno... slazem se s ovim.... Very Happy
e al kaj s onim ruznima koje niko ne zeli zenit a nemogu financijski sami imat ni posvojit djete?? confused

socijalnim, slučajevima bez djece porez smanjiti na 500kn. ali i ružni ljudi mogu si neći nekoga možda isto takvoga.


zapravo bit tog poreza je solidarnost, kao zdravstveno i mirovinsko.
ne nuzno.....

rekla sam vec slazem se saporezom... onda bi mozda i djecji doplatak bio normalniji, a ne ovak svakih pol godine ga smanjuju... Evil or Very Mad
ivi
ivi

Broj postova : 618
Points : 25869
Join date : 25.07.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet srp 29, 2010 10:17 am

recimo za obitelj koja ima 5 ili više djece jedan roditelj bi trebao dobivati prosječnu plaću bez da mora raditi.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  ivi čet srp 29, 2010 12:10 pm

Admin je napisao/la:recimo za obitelj koja ima 5 ili više djece jedan roditelj bi trebao dobivati prosječnu plaću bez da mora raditi.

nema toga kod nas pa pogledaj kako se samohrane majke sa bolesnom djecom kojoj treba paznja 0-24 muce... ne mogu radit, nemaju ni za osnovni zivot a kamoli za lijekove i terapije koje su toj djeci prijeko potrebne.... grozno.... i sta vrijedi kad se prikuplja novac za njih pomogne im trenutno za odredjena pomagala ili lijekove a onda hajd se jebite i snalazite se sami.... fuj fuj fuj Sad
ivi
ivi

Broj postova : 618
Points : 25869
Join date : 25.07.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet srp 29, 2010 3:01 pm

ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:recimo za obitelj koja ima 5 ili više djece jedan roditelj bi trebao dobivati prosječnu plaću bez da mora raditi.

nema toga kod nas pa pogledaj kako se samohrane majke sa bolesnom djecom kojoj treba paznja 0-24 muce... ne mogu radit, nemaju ni za osnovni zivot a kamoli za lijekove i terapije koje su toj djeci prijeko potrebne.... grozno.... i sta vrijedi kad se prikuplja novac za njih pomogne im trenutno za odredjena pomagala ili lijekove a onda hajd se jebite i snalazite se sami.... fuj fuj fuj Sad

samo bogate države mogu davati velika socijalna prava.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  NocniBravar čet srp 29, 2010 5:10 pm

[quote="Admin"][quote="ivi"][quote="Admin"]recimo za obitelj koja ima 5 ili više djece jedan roditelj bi trebao dobivati prosječnu plaću bez da mora raditi.[/quote]

nema toga kod nas pa pogledaj kako se samohrane majke sa bolesnom djecom kojoj treba paznja 0-24 muce... ne mogu radit, nemaju ni za osnovni zivot a kamoli za lijekove i terapije koje su toj djeci prijeko potrebne.... grozno.... i sta vrijedi kad se prikuplja novac za njih pomogne im trenutno za odredjena pomagala ili lijekove a onda hajd se jebite i snalazite se sami.... fuj fuj fuj :( [/quote]

samo bogate države mogu davati velika socijalna prava.[/quote]

to nije opravdanjesve se da uskladit...
NocniBravar
NocniBravar

Broj postova : 18
Points : 25234
Join date : 28.07.2010
Lokacija : u kurcu

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  ivi čet srp 29, 2010 5:13 pm

NocniBravar je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:recimo za obitelj koja ima 5 ili više djece jedan roditelj bi trebao dobivati prosječnu plaću bez da mora raditi.

nema toga kod nas pa pogledaj kako se samohrane majke sa bolesnom djecom kojoj treba paznja 0-24 muce... ne mogu radit, nemaju ni za osnovni zivot a kamoli za lijekove i terapije koje su toj djeci prijeko potrebne.... grozno.... i sta vrijedi kad se prikuplja novac za njih pomogne im trenutno za odredjena pomagala ili lijekove a onda hajd se jebite i snalazite se sami.... fuj fuj fuj Sad

samo bogate države mogu davati velika socijalna prava.

to nije opravdanjesve se da uskladit...

isto moj odg
ivi
ivi

Broj postova : 618
Points : 25869
Join date : 25.07.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet srp 29, 2010 8:37 pm

ivi je napisao/la:
NocniBravar je napisao/la:
Admin je napisao/la:
ivi je napisao/la:
Admin je napisao/la:recimo za obitelj koja ima 5 ili više djece jedan roditelj bi trebao dobivati prosječnu plaću bez da mora raditi.

nema toga kod nas pa pogledaj kako se samohrane majke sa bolesnom djecom kojoj treba paznja 0-24 muce... ne mogu radit, nemaju ni za osnovni zivot a kamoli za lijekove i terapije koje su toj djeci prijeko potrebne.... grozno.... i sta vrijedi kad se prikuplja novac za njih pomogne im trenutno za odredjena pomagala ili lijekove a onda hajd se jebite i snalazite se sami.... fuj fuj fuj Sad

samo bogate države mogu davati velika socijalna prava.

to nije opravdanjesve se da uskladit...

isto moj odg

nažalost.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  vess pon lis 18, 2010 9:07 am

Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

Apsurd!!! Što s onima koji NE ŽELE imati djecu? Znači, treba ih se kažnjavati zbog toga? Vrhunska diskriminacija, samo nam još to fali. Većina ljudi ionako nije u stanju odgajati djecu, pa stoga hrpa problematičnih odnosa. Mene više muči kako zabraniti nekima da imaju djecu. Sve u svemu na Zemlji je 7 milijardi ljudi, to je previše po svakom mjerilu, ogroman broj umire od gladi svaki dan, a što ćemo mi Rvati izumrijet, pa nek izumremo konačno, ionako smo najgluplji oblik života na planeti.

Inače, to bi bilo 1000 kn mjesečno ili godišnje? lol!
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin pon lis 18, 2010 9:10 am

vess je napisao/la:
Admin je napisao/la:mislim da bi trebalo uvesti porez od 1000kn za sve one koji do 30god nemaju niti jedno dijete i od tog novca financirati mnogobrojne obitelji, inače nam prijeti izumiranje.

Apsurd!!! Što s onima koji NE ŽELE imati djecu? Znači, treba ih se kažnjavati zbog toga? Vrhunska diskriminacija, samo nam još to fali. Većina ljudi ionako nije u stanju odgajati djecu, pa stoga hrpa problematičnih odnosa. Mene više muči kako zabraniti nekima da imaju djecu. Sve u svemu na Zemlji je 7 milijardi ljudi, to je previše po svakom mjerilu, ogroman broj umire od gladi svaki dan, a što ćemo mi Rvati izumrijet, pa nek izumremo konačno, ionako smo najgluplji oblik života na planeti.

nije to kažnjavanje nego jedna solidarnost prema onima koj imaju više djece. po istom principu funkcionira solidarnost zdravih i bolesnih (svi izdvajamo za zdravstvo a ne koristimo svi isto zdravstvene usluge).

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  vess pon lis 18, 2010 4:42 pm

Ovo nije usporedivo sa socijalnim i zdravstvenim osiguranjem - to treba svakome tko je živ. A nitko ne tjera nikoga da se razmnožava. Ukoliko ne može sam uzdržavati xy djece, neka ih nema. Mnogi ljudi i ne žele imati djecu, jer ocijenjuju da ih ne mogu uzdržavati ili sl. Znači, odgovorni su po tom pitanju. Po tvome ispada da ih se treba oporezovati jer su odgovorni u korist onih koji su neodgovorni pa se množe bezglavo.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin pon lis 18, 2010 6:51 pm

vess je napisao/la:Ovo nije usporedivo sa socijalnim i zdravstvenim osiguranjem - to treba svakome tko je živ. A nitko ne tjera nikoga da se razmnožava. Ukoliko ne može sam uzdržavati xy djece, neka ih nema. Mnogi ljudi i ne žele imati djecu, jer ocijenjuju da ih ne mogu uzdržavati ili sl. Znači, odgovorni su po tom pitanju. Po tvome ispada da ih se treba oporezovati jer su odgovorni u korist onih koji su neodgovorni pa se množe bezglavo.

bogati imaju manje djece od siromašnih stoga teza o nemogućnosti uzdržavanja djece ne stoji. posljedice straenja stanovništva svi osjećamo, to su veliki ekonomski problemi u cijeloj europi jer europi na životu održavaju imigranti, a ja mislim da nam oni ne trebaju.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  vess pon lis 18, 2010 7:05 pm

Nekad stoji, nekad ne stoji. Svatko ima svoje razloge zašto želi ili ne želi imati djecu. Ja samo mislim da oni koji djecu ne mogu uzdržavati ne bi trebali biti subvencionirani od ostalih koji su također siromašni. Naravno, možda manje siromašni, jer božemoj, nemaju petoro djece.
Inače, po nekakvoj statistici, za 40 godina cijela Europa, a morti i svijet će biti islamski, upravo stoga što se oni više razmnožavaju. Ali, ovaj svijet ionako ide u propast pa nek bude što bude, svejedno sam protiv novih poreza osobito fašističkih koji zadiru i u privatnost.
vess
vess

Broj postova : 471
Points : 25681
Join date : 07.08.2010
Lokacija : Tamo Negdje

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin pon lis 18, 2010 7:12 pm

vess je napisao/la:Nekad stoji, nekad ne stoji. Svatko ima svoje razloge zašto želi ili ne želi imati djecu. Ja samo mislim da oni koji djecu ne mogu uzdržavati ne bi trebali biti subvencionirani od ostalih koji su također siromašni. Naravno, možda manje siromašni, jer božemoj, nemaju petoro djece.
Inače, po nekakvoj statistici, za 40 godina cijela Europa, a morti i svijet će biti islamski, upravo stoga što se oni više razmnožavaju. Ali, ovaj svijet ionako ide u propast pa nek bude što bude, svejedno sam protiv novih poreza osobito fašističkih koji zadiru i u privatnost.

pitanje privatnosti je uvijek otvoreno ali to utječe na društvo u cijelini. netko troši na djecu a netko na kurve, a taj koji troši na kurve ili na alkohol bi trebao dati neki manji iznos kao solidarnost. ako želiš malo diskusije u o stanju u svijetu i propasti imaš postojeće topike ili možeš otvoriti novi da tu ne idemo offtopik.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Miskec čet lis 21, 2010 2:00 pm

Peking -- Na jugu Kine jedna trudnica je zatvorena, pretučena i prisiljena na abortus mesec dana pre nego što je trebalo da se porodi, tvrdi njen muž Luo Jankuan.
Rađanjem deteta, Ksiao Luo bi prekršila kineski zakon o jednom detetu po bračnom paru.
Građevinski radnik Luo Jankuan rekao je da je desetak ljudi iz Komisije za planiranje porodice 10. oktobra na silu odvelo njegovu ženu iz kuće i da su je držali tri dana, pre nego što je odvedena u bonicu gde joj je ubrizgana supstanca koja je ubila bebu.
Predstavnici Komisije za planiranje porodice rekli su paru da ne mogu dobiti još jedno dete s obzirom da već imaju devetododišnju ćerku.
Ksiao Luo rodila je mtrvo dete 14. oktobra, a zbog komplikacija koje su nastale nakon izazivanja porođaja, još je u bolnici.
Poslednjih 30 godina u Kini je na snazi zakon o jednom detetu kojim država pokušava da zaustavi rast boja stanovnika i očuva svoje oskudne resurse. Sa više od 1,3 milijarde stanovnika, Kina je najmnogoljudnija zemlja na svetu. Prekršioce zakona očekuju oštre kazne, zaplena imovine i gubitak radnog mesta.
Slučaj Ksiao Luo koja je prisiljena na abortus u osmom mesecu primer je ekstremno stroge mere i nije u skladu sa zakonom, ali policija i sudske vlasti često okreću glavu od slučajeva nasilnog abortusa dok se mediji uzdrzavaju od izveštavanja o takvim slučajevima.
Ipak, poslednjih godina, zahvaljujući internetu, žrtve progovaraju o svojim mukama, a pomažu im borci za socijalna prava i advokati koji dokumentuju slučajeve nasilnih abortusa u odmakloj trudnoći, zabaležene u više krajeva Kine.
Službenik Komisije za planiranje porodice koji je zadužen za kraj u kome živi porodica Luo potvrdio je da je gospođa Luo podvrgnuta abortusu, ali tvrdi da je postupak bio dobrovoljan i da je ona bila u šestom, a ne u osmom mesecu trudnoće, kako tvrdi njen muž.
Kina je zabranila prisilan abortus, ali nije zabranila niti jasno definisala abortus u kasnijim mesecima trudnoće.

Pogledajte kako u Kini "planiraju, oporezuju" porodice. Nije baš u vezi sa temom, ali je strašno.

Miskec
Miskec

Broj postova : 231
Points : 25433
Join date : 31.07.2010

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin čet lis 21, 2010 9:51 pm

Miskec je napisao/la:Peking -- Na jugu Kine jedna trudnica je zatvorena, pretučena i prisiljena na abortus mesec dana pre nego što je trebalo da se porodi, tvrdi njen muž Luo Jankuan.
Rađanjem deteta, Ksiao Luo bi prekršila kineski zakon o jednom detetu po bračnom paru.
Građevinski radnik Luo Jankuan rekao je da je desetak ljudi iz Komisije za planiranje porodice 10. oktobra na silu odvelo njegovu ženu iz kuće i da su je držali tri dana, pre nego što je odvedena u bonicu gde joj je ubrizgana supstanca koja je ubila bebu.
Predstavnici Komisije za planiranje porodice rekli su paru da ne mogu dobiti još jedno dete s obzirom da već imaju devetododišnju ćerku.
Ksiao Luo rodila je mtrvo dete 14. oktobra, a zbog komplikacija koje su nastale nakon izazivanja porođaja, još je u bolnici.
Poslednjih 30 godina u Kini je na snazi zakon o jednom detetu kojim država pokušava da zaustavi rast boja stanovnika i očuva svoje oskudne resurse. Sa više od 1,3 milijarde stanovnika, Kina je najmnogoljudnija zemlja na svetu. Prekršioce zakona očekuju oštre kazne, zaplena imovine i gubitak radnog mesta.
Slučaj Ksiao Luo koja je prisiljena na abortus u osmom mesecu primer je ekstremno stroge mere i nije u skladu sa zakonom, ali policija i sudske vlasti često okreću glavu od slučajeva nasilnog abortusa dok se mediji uzdrzavaju od izveštavanja o takvim slučajevima.
Ipak, poslednjih godina, zahvaljujući internetu, žrtve progovaraju o svojim mukama, a pomažu im borci za socijalna prava i advokati koji dokumentuju slučajeve nasilnih abortusa u odmakloj trudnoći, zabaležene u više krajeva Kine.
Službenik Komisije za planiranje porodice koji je zadužen za kraj u kome živi porodica Luo potvrdio je da je gospođa Luo podvrgnuta abortusu, ali tvrdi da je postupak bio dobrovoljan i da je ona bila u šestom, a ne u osmom mesecu trudnoće, kako tvrdi njen muž.
Kina je zabranila prisilan abortus, ali nije zabranila niti jasno definisala abortus u kasnijim mesecima trudnoće.

Pogledajte kako u Kini "planiraju, oporezuju" porodice. Nije baš u vezi sa temom, ali je strašno.


isto tako u nekim zemljama ubijaju žensku djecu nakon što se rode. prestrašno.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  cussler ned lis 24, 2010 5:18 pm

Po mom mišljenju nije pametno nabijati porez parovima koji ne imaju djece. Pošto su samo njih dvoje u domaćinstvu oni imaju samo manju neoporezivu stopu, jedino takvima treba još smanjiti neoporezivu stopu i prikazati da to nije porez zbog nedostatka djece u obitelji već jebiga ko vas jebe kad ste samci.
U stvari obitelji koje imaju troje i više djece osigurati djeci mjesečne potrebe u odjeći, obući, hrani, knjigama, prijevozu, zabavi i naravno posebno stimulirati odlične učenike iz takvih obitelji. Netko će reći, pa to puno stoji novaca, da to košta ali budimo solidarni i ono socijalno osjetljivi. Ima se odakle navući love, recimo porezno oderati kafiće, kladionice, restorane brze klope, švercere, muljatore po svim razinama muljaže itd.
Za obitelji koje taj solidaran dar u pomoći troše nepravilno ili ne daj bože preprodaju itd. slijedi sankcija, jedan dva tri mjeseca zavrnuti slavinu, a djecu u dom na tih par mjeseci.
Možda zvuči surovo, utopistički, socijalistički ili bilo kako drugo imate mogućnost replicirati, to je samo moje mišljenje.
cussler
cussler

Broj postova : 48
Points : 25278
Join date : 24.07.2010
Lokacija : Ciko table i malo bliže

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Admin pet stu 12, 2010 6:30 pm

mi još imamo sreće što nam se nije naselila hrpa emigranata iz azije i afrike.

Admin
Admin

Broj postova : 1818
Points : 27498
Join date : 19.06.2010
Age : 36
Lokacija : Zagreb

https://prvinecenzurirani.forumhr.com

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  WAKA_WAKA ned stu 14, 2010 12:51 pm

Jeli vi uopce citate smece koje pisete??

HAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHA
WAKA_WAKA
WAKA_WAKA

Broj postova : 52
Points : 25307
Join date : 28.08.2010
Age : 43
Lokacija : Njemacka

[Vrh] Go down

Porez na ne imanje djece Empty Re: Porez na ne imanje djece

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.